Цього вівторка у Рівному розпочали набір у патрульну поліцію. Тільки за дві години документи принесли близько 150 охочих стати поліцейськими. Привітати перших кандидатів мав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, проте він до Рівного не приїхав, очевидно, отримавши повідомлення, що його приїзду з пікетом чекають десятки членів "Правого сектора" та УНСО.
Михайло Кириллов сподівається, що швидко будуть помітними результати роботи патрульної поліції
Прийматимуть документи у тих, хто хоче стати поліцейським, до 25 жовтня на другому поверсі міського Будинку культури, що у парку ім. Шевченка. Кандидати, які мають 21-35 років, до початку навчання 13 грудня проходитимуть відбір: складатимуть комп'ютерні тести на рівень інтелекту, здаватимуть фізичні нормативи, проходитимуть медогляд і психологічний тест, а наприкінці — співбесіду з комісією, в яку входитимуть громадські активісти. У 2016 році на вулиці Рівного повинні будуть вийти 200 патрульних поліцейських, які формуватимуть 21 екіпаж.
На думку голови облради Михайла Кириллова, створення патрульної поліції — це поки що єдине реальне реформування в країні:
— Ми покладаємо на нових поліцейських чимало надій. Але кожен рівнянин повинен навчитися довіряти поліцейським так само, як мешканці європейських країн довіряють своїм правоохоронцям. Думаю, після того як запрацює патрульна поліція, ми швидко відчуємо результат її роботи.
Рівняни, які приносили документи, щоб вступити у патрульну службу, зазначали, що хочуть змінити країну, а тому йдуть у поліцію. У львівських поліцейських, які приїхали у Рівне, щоб відповісти на запитання своїх майбутніх колег, втім, розпитували про зарплату. Вісім тисяч гривень на місяць — таку суму отримують львівські полісмени, але, кажуть, робота — не з легких, чергування займає 12-14 годин на день.