Організму після літа важко пристосуватися до нових погодних умов. А тому він не справляється з вірусами, які нас атакують. Перебування в закритих приміщеннях також негативно впливає на роботу дихальної системи. Тут повітря пересушене через обігрівачі, а тому створюється ідеальне середовище для розвитку хвороботворних бактерій.
Система травлення також страждає — виразки та гастрити загострюються в цей період. Вони з’являються разом із такими симптомами, як печія, нудота, здуття живота, метеоризм.
Осіння вологість, вогкість і холод — не найкраще середовище й для хворих суглобів. Біль посилюється, суглоби можуть втрачати рухливість та опухати.
Звичними в цей період стають і цистити, найчастіше трапляються у жінок. Сечовипускання стає дуже частим, супроводжується дискомфортом і болем.
Серцево-судинні захворювання, такі як гіпертонія та ішемічна хвороба серця, можуть загострюватися восени через зміни температури та підвищений рівень стресу. Холодне повітря може викликати звуження кровоносних судин, що підвищує артеріальний тиск і навантаження на серце.
Зменшення кількості денного світла може впливати на рівень серотоніну в мозку, що призводить до депресивних симптомів, таких як втома, зниження настрою та втрату інтересу до звичних занять.
Щоб зміцнити свій організм восени, потрібно дотримуватися кількох простих правил:
— правильне харчування: додайте більш калорійні продукти, а також вітаміни — в цей період організм потребує особливої підтримки;
— взуття та одяг за сезоном: важливо, щоб вони захищали організм від переохолодження і оберігали від втрати тепла;
— фізична активність: достатньо хоча б 15 хвилин вправ на день, щоб зберігати своє тіло здоровим;
— режим дня: слід уникати скорочення тривалості нічного сну, приділяти час відпочинку, частіше перебувати на свіжому повітрі.