Осіння застуда: як відрізнити від вірусу, симптоми та ефективне лікування

544 0

Ми у соцмережах:

Осіння застуда: як відрізнити від вірусу, симптоми та ефективне лікування

Всі ми відчули на собі перші «подарунки» осені - дощі, похолодання, а подекуди регіони вже накривало й першими заморозками. Очікувано це зумовило початок нового сезону застуд. Однак важливо правильно розпізнати застуду, відрізнити її від вірусних інфекцій та швидко одужати.

Як це зробити – у матеріалі Коротко про.

Що таке застуда
Застуда – це респіраторне захворювання, спричинене вірусами, які атакують верхні дихальні шляхи. За словами сімейної лікарки Світлани Юльчиєвої, застуда восени є досить поширеним явищем. Часто вона виникає через переохолодження.

- Це стан, коли організм пацієнта переохолодився і в нього буквально на другий-третій день може з'явитися незначна температура, 37-37,2 градуса, а також деякий дискомфорт у горлі або першіння, нежить. Симптомів інтоксикації майже не буває, - зазначила Юльчиєва.

Ознаки застуди
Симптоми застуди мають поступовий характер на відміну від вірусних інфекцій, таких як грип, який починається різко і супроводжується високою температурою, сильними м'язовими болями та більш вираженою інтоксикацією організму. Основні ознаки застуди:

Нежить. Це реакція організму на вірус, який уражає слизову оболонку носа.
Чхання. Захисний рефлекс, спрямований на видалення збудників хвороби з дихальних шляхів. Воно може з'явитися разом із нежитю і є одним із найбільш поширених ранніх симптомів.
Біль у горлі. Виникає внаслідок запалення слизової оболонки горла, що спричиняє неприємні відчуття під час ковтання. Зазвичай біль може супроводжуватися сухістю і подразненням.
Кашель. Спочатку він може бути сухим, але за кілька днів переходить у продуктивний (вологий) через скупчення мокротиння.
Слабкість. Внаслідок активної боротьби організму з вірусом може виникати відчуття загальної втоми і слабкості. Цей симптом є загальною реакцією на запальний процес у тілі.
Незначне підвищення температури. Не завжди супроводжує застуду, але якщо температура підвищується, вона зазвичай не перевищує 38°C. На відміну від грипу застуда рідко викликає різке підвищення температури.

Застуда зазвичай не супроводжується високою температурою та важкими симптомами на відміну від грипу чи інших вірусних інфекцій. Віруси часто викликають раптовий початок хвороби, різкі болі у м'язах та високу температуру.

Скільки лікується застуда
Застуда зазвичай триває 7-10 днів залежно від імунітету людини та вірусу, що спричинив інфекцію. За даними лікарів, перші симптоми, як правило, проявляються на 1-2-й день після зараження. Спочатку з’являються слабкість, біль у горлі, нежить і чхання.

На третій-п’ятий день від зараження з’являється більш інтенсивний кашель, може підвищуватися температура тіла, з’являється біль у м'язах або голові. Цей період є піком розвитку симптомів.

Поступово, з п’ятого до сьомого дня, симптоми послаблюються, зменшуються прояви нежиті, кашлю та слабкості. У цей час важливо продовжувати підтримувати організм рідиною та відпочинком, аби не спровокувати ускладнення.

На 7-10-й день більшість симптомів проходять. Проте кашель або незначна втома можуть тривати ще деякий час.

У більшості випадків лікування специфічних медикаментів не потребує, лише полегшення симптомів. Якщо симптоми не зникають протягом цього періоду, це може свідчити про ускладнення або інші інфекції, що вимагають консультації лікаря.

Що приймати при перших ознаках застуди
За словами кандидата медичних наук Юрія Габореця, коли з’являються перші симптоми, то це означає, що зараження сталося три дні тому і воно активно розповсюджується по організму.

- Пішла реакція, і ви заразні для інших. Треба збавити оберти, взяти відгул чи вихідний, максимум – це свіже повітря та прогулянки. Друге – багато пити води, щоб не було інтоксикації продуктами запалення. Чай з лимоном, мед з молоком, морс, - зазначив лікар.

Також він рекомендує, коли починає боліти голова, ломить руки й ноги і з’явилась слабкість, можна розвести у теплій воді пакетик спеціальних протизапальних препаратів. Прийом таких засобів полегшить симптоми.

Лікування застуди
Лікування застуди зазвичай симптоматичне: полоскання горла сольовими розчинами, інгаляції, тепле пиття, зокрема імбирний та липовий чай, що допомагає пропотіти. Лікарі рекомендують уникати алкоголю та продуктів, що можуть призвести до зневоднення.

Профілактика застуди
Для профілактики важливо дотримуватись гігієни рук, уникати переохолодження та підтримувати імунітет за допомогою здорового харчування й активного способу життя.

Як швидко вилікувати застуду в домашніх умовах
Застуду можна полегшити в домашніх умовах за допомогою споживання великої кількості теплої рідини, зволоження повітря у приміщенні, а також застосування інгаляцій. Важливо не забувати про відпочинок і повноцінний сон, що сприяють швидшому відновленню.


 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також