Перинатальний — з новим обладнанням

1677 0

Ми у соцмережах:

Перинатальний — з новим обладнанням

У Рівненському обласному перинатальному центрі днями презентували нове обладнання вартістю майже півмільйона гривень. Такий «подарунок» медичному закладу зробив дитячий фонд ООН «ЮНІСЕФ» в Україні в рамках проекту «Здоров’я дітей, які проживають на територіях, постраждалих від Чорнобиля». Попри це, перинатальний потребує ще 13 млн. грн. для повноцінного оснащення лікувальних кабінетів.

Перинатальному центру вже подарували стіл реанімаційний для виходжування новонароджених, інкубатор для новонароджених та лампу фототерапевтичну. Апарат штучної вентиляції легень для новонароджених завезуть до кінця грудня. — Рівненщина найбільше постраждала від чорнобильської аварії, тому саме для тутешнього перинатального центру ми придбали обладнання, адже сьогодні найбільшої допомоги потребують матері та діти, — сказала представник ООН «ЮНІСЕФ» Олена Шерстюк. У перинатальному центрі подібне медичне обладнання уже є, але його було недостатньо. — Сьогодні ми приймаємо 80% передчасних пологів у мешканок області, — говорить головний лікар центру Вікторія Єнікеєва. — Маємо непогану статистику — четверо з десяти діток, які мають вагу до кілограма, вдалося врятувати тільки за останній рік, тоді як за всесвітньою статистикою таких діток вдається врятувати лише 20% від усієї кількості. Зрозуміло, для того, щоб надавати якісну медичну допомогу, потрібне дороговартісне медичне обладнання, якого в центрі не вистачає. Через що, наприклад, нещодавно нам довелося декількох передчасно народжених діток тримати на одному апараті штучної вентиляції легень. Відповідно до державної програми забезпечення обладнанням та усім іншим перинатальних центрів України наша черга надійде лише у лютому 2012 року. Маємо надію, що держава забезпечить нас стовідсотково, хоча це потребує значних коштів — 13 млн.грн. Але й до того часу новонароджені, які перебувають у критичному стані, потребують медичної допомоги. І завдяки новому обладнанню ми зможемо надавати її якісніше та більшій кількості дітей.

Дарина ГУЗЕНКОВА.

Довідка РВ Однією з причин, чому пологи у матерів відбуваються передчасно, рівненські лікарі називають саме згубний вплив підвищеного рівня радіації в північних районах області.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також