18.04.2013 00:07 Адміністратор
3324
0
Чергове опитування на Інтернет-сайті нашої газети www.rivnepost.rv.ua призвело до скандалу. Причиною стало запитання, поставлене читачам. Ми запитали людей, чи підтримують вони щомісячне преміювання міського голови та його заступників. Відповідь більшості користувачів сайту була прогнозованою — не підтримую. Ось тоді у когось здали нерви. Невідомі поки що користувачі вирішили "підняти рейтинг" міському голові та його заступникам за допомогою технічних маніпуляцій.
Андрій Тригуба, адміністратор сайту rivnepost.rv.ua:
— Опитування читачів шляхом голосування ми запровадили на сайті 14 березня. З того часу люди, голосуючи, висловлювались і щодо участі у виборах до обласної ради та ставлення до протестних акцій, і щодо стану доріг та можливої повені...
Як правило, в голосуванні брали участь 200-300 осіб. Ситуація змінилась, коли минулої середи для голосування запропонували тему щодо того, чи заслуговує міський голова Рівного Володимир Хомко та чотири його заступники на щомісячне преміювання. По-перше, відразу підвищилася активність читачів. Причому, переважна більшість — 55-57% голосували за відповідь, позначену в такій формі: "Ні, бо ледарі, не справляються зі своїми обов'язками". Частина людей — близько 30% не визначились із відповіддю, аргументуючи тим, що "не знають, чим керівники міста займаються". Найменше, 10-12%, виявилось таких, які вважають, що п.Хомка і його заступників треба преміювати, "бо працюють на благо міста".
Така тенденція зберігалась упродовж середи, четверга і п'ятниці минулого тижня. За три дні у голосуванні взяло участь близько 200 людей. А в понеділок вранці виявилась інша картина: проголосувало уже 700 людей, з яких 51,9% — висловились за преміювання, 27,1% — проти, 21% — не визначились із відповіддю.
|
| Ви повірите у такі результати? |
Я дослідив цю ситуацію, бо мені вона здалася штучною. І підозри щодо втручання сторонніх у систему для голосування підтвердились. Упродовж вихідних було цілеспрямовано "вкинуто" 500 голосів на створення позитивного іміджу влади. Причому адреси серверів, з яких часто навіть похвилинно "вкидалися" голоси, були зареєстровані здебільшого у США. Втручання у систему для голосування не припинялось, й у наступні дні автоматично підтримувався відсоток тих, які нібито схвалюють преміювання голови і його заступників. У результаті маємо рекорд з активності — понад 1500 учасників голосування.
До речі, таке ж опитування, яке ми продублювали у соцмережах, підтверджує попередні дані голосування на нашому сайті — переважна більшість опитаних не підтримує преміювання керівників міста.
Максим Сіренко, головний інженер Інтернет-провайдера "УАРНЕТ-Рівне":
— Якщо опитування передбачає один голос — одна адреса, то таку систему легко обдурити. За допомогою спеціальних проксі-серверів людина може анонімізуватися: щоразу, як вона голосуватиме, адреса сервера змінюватиметься. Тобто одна людина легко може голосувати багато разів. Здається, що голоси йдуть зі Штатів. Насправді ж людина може бути в Україні, а ось проксі-сервер — у США. В результаті відстежується лише проксі-сервер.
Для того, щоб використовувати таку систему, потрібно бути щонайменше просунутим юзером. Чим більше людина розбирається у подібних технологіях, тим більше голосів може набрати. Щоб обмежити кількість "накручених" голосів, варто вводити під час голосування реєстрацію тих, хто голосує.
Володимир Федорович, член міського виконавчого комітету:
— Я завжди голосую за преміювання міського голови та його заступників. Як представник бізнесу впевнений, що чиновник, який не має гідної оплати праці, нічого корисного для мешканців міста не зробить. Наприклад, в Тернополі заробітна платня міського голови набагато вища, ніж у нашого. Він так само щомісяця отримує премію і це питання не викликає зайвих обговорень. У нас же на цьому намагаються робити "політику".
Андрій Бортнік, член міського виконавчого комітету:
— Я неодноразово намагався почути відповідь на запитання: "За що, власне, маємо преміювати міського голову та його заступників?". Якось у секретаря міської ради Андрія Грещука нерви не витримали і він пояснив: якщо працівників апарату виконкому нижчої ланки преміюють, то чому міський голова та його заступники мають залишатись без премій.
Як на мене, преміювання має бути за щось конкретно зроблене на благо рівнян і не щомісяця. У нас же сніг зійшов разом з асфальтом, а Хомку премію виписали. Виникли проблеми з опаленням, місто погано прибирають, а міського голову знову преміювали. Щороку бідкаються, що коштів не вистачає на ті чи інші видатки, людей відправляють у відпустки за власний рахунок, а міських чиновників преміюють.
Я намагався дізнатись в міському управлінні фінансів, скільки взагалі за рік витрачається з міського бюджету коштів на премії. Мені цієї інформації не надали.
Довідка "РВ"
Посадовий оклад міського голови Рівного Володимира Хомка становить 3219 гривень. Втім, оскільки зарплата чиновника складається з окладу, доплати за ранг, вислугу років, надбавок за інтенсивність, премії, індексації, то загалом за місяць йому нараховується 8683 гривні.
Оклад заступника міського голови — 2885 гривень. Але враховуючи усі вищеперелічені складові, місячна зарплата виходить значно більша. Найбільше із заступників отримують Олексій Хмилецький — 8360 гривень та Сергій Васильчук — 7209 гривень. У Галини Кульчинської та Андрія Філіна, які до зайняття посад заступників не мали стажу держслужби, зарплати менші: 6176 та 6012 гривень відповідно.
У зарплатню керівництва міста входить також щомісячна премія, яка становить половину посадового окладу. Окрім цих премій, керівники міста торік також отримували додаткові премії: до Дня незалежності — в розмірі одного посадового окладу та до Дня місцевого самоврядування — в розмірі півтора посадового окладу.
Дані з декларації про доходи міського голови Рівного Володимира Хомка у 2012 році
Загальна сума сукупного доходу — 169 349 гривень, у тому числі 109 061 гривня — заробітна плата, інші виплати та винагороди; 7 295 грн. — дивіденди, відсотки; 52 800 грн. — дохід від передачі в оренду майна; 193 грн. — дохід від викладацької, наукової і творчої діяльності. У власності міського голови перебувають також три земельні ділянки у Гощанському районі загальною площею майже 5 гектарів, дві квартири (площею 90,1 та 72,5 кв. метра) у Києві та Рівному, легковий автомобіль — Skoda Superb. Вклади у банках, цінні папери та інші активи — 128 141 грн.