Народним депутатам нового скликання наприкінці вересня нарахували першу повноцінну заробітну плату.
Згідно з даними, які виданню LIGA.net. надав апарат Верховної Ради, народним депутатам в середньому було нараховано трохи більше 40 тис. грн.
Є народні обранці, які мають вищі суми. Наприклад, Дмитру Ісаєнку та Михайлу Макаренку від «Опозиційної платформи – За життя» нарахували по 53 тис. грн. Стільки ж – «батьківщинівцю» Михайлу Цимбалюку.
Найменше нарахували Анні Коваленко, депутатці від «Слуги народу», яка 10 вересня склала мандат, - 16 тис. грн.
Якщо говорити про рівненських народних депутатів, то у них нараховані виплати мало відрізняються.
Так, представникам «Слуги народу» нарахували: Олександру Аліксійчуку – 43,1 тис. грн, Роману Іванісову – 42,1 тис. грн, Олександру Ковальчуку – 43,3 тис. грн, Сергію Литвиненку – 42,1 тис. грн, Олександру Салійчуку – 42,1 тис. грн, Дмитру Соломчуку – 43,3 тис. грн.
Члену групи «За майбутнє» Віктору М’ялику, якого обрали найбільш північні райони Рівненщини, за вересень нарахували 42,1 тис. грн. Обраниці від «Голосу» Соломії Бобровській – 43,3 тис. грн.
Представниці «Європейської солідарності» Яні Зінкевич – 43,3 тис. грн.
До слова, Ірина Луценко, яка родом із Дубна та яка входить до фракції «Європейської солідарність» (у парламенті минулого скликання також була у фракції Петра Порошенка БПП) отримала у вересні лише 23,8 тис. нарахованих гривень.
Суми виплат відрізняються з кількох причин. По-перше, нардепам доплачують за науковий ступінь або почесне звання. Також вищі виплати мають голова Верховної Ради та його заступники, голови комітетів, депутатських фракцій та груп. Є також доплати для заступників голів комітетів.
Якщо ж депутат без поважних причин не виконує свої депутатські повноваження, то за поданням комітету з питань депутатської етики йому за такі дні не нараховують зарплату.
Варто також зазначити, що оприлюднені суми – це нарахована заробітна плата до оподаткування. На руки обранці отримують приблизно на 20% менші суми (близько 30-35 тис. грн).
Читайте також: