Якщо ви більшу частину часу проводите сидячи і взагалі малоактивні, то м'язи, які підтримують хребет, спазмуються. В підсумку розвиваються застійні явища, порушується кровопостачання та доставка поживних речовин у тканини, що прилягають до хребта. Також страждають тіла самих хребців та міжхребцеві диски. Починає боліти не тільки спина, шия, також мучить головний біль, можуть виникнути проблеми з диханням. Тому для тих, хто змушений багато сидіти, важливо, як мінімум 15 хвилин на день приділяти фізичній активності.
Не любить хребет (особливо, якщо вже є больовий синдром у спині, шиї чи попереку) також м'яку постіль. Уві сні розслабляється наша мускулатура, м'язи вздовж хребта, у процесі сну ми себе не контролюємо. Часто після такого сну людина з проблемами, що вже є, прокидається зі ще різкішим болем у спині або шиї. Тому спати слід на жорсткому ортопедичному матраці
Якщо є проблеми з хребтом, болить спина, то вам ще більше зашкодять, наприклад, надмірні фізичні навантаження в спортзалі чи при занятті йогою. При болі в спині також важливо нахилятися і присідати правильно, згинаючи коліна, а не тягнутися за предметом з прямою спиною.
Також не слід намагатися самостійно лікувати хребет мазями або таблетками, призначати собі препарати чи фізнавантаження, чи взагалі чекати, що саме минеться.
Результату можна досягти лише після консультації з фахівцем і лише комплексним підходом — це за необхідності медикаменти, а також масаж та індивідуально підібраний комплекс вправ.