Скільки матеріалів потрібно для будівництва будинку: як розрахувати та що закупити

1020 0

Ми у соцмережах:

Скільки матеріалів потрібно для будівництва будинку: як розрахувати та що закупити

Вирішили побудувати будинок та не знаєте, чи має достатньо коштів на необхідні будматеріали? Перш ніж шукати будівельників, радимо усе ретельно прорахувати. Для розрахунків є певні формули, і сьогодні ми розповімо вам, як вирахувати необхідну кількість матеріалів для основних масштабних будівельних робіт.

Що потрібно для фундаменту та стін
На кількість матеріалу, що знадобиться, впливає вибір типу конструкції фундаменту, а саме – на палях чи з цокольним поверхом, або ж плитний моноліт. 
До речі, чи потрібно купити автокран для будівництва власного котеджу, вирішує кожний господар особисто. Та представники МПП “Модус” відмічають: автокрани України здебільшого використовуються підприємствами, що обслуговують електричні мережі та на місцях видобутку корисних копалин.
З урахуванням розміру майбутньої будівлі (ширина, довжина) та товщини фундаменту, можна визначити, скільки потрібно матеріалів, а із тим, яка вийде вартість робіт. Те саме стосується і стін. Для їхнього зведення використовують бетонні блоки, керамоблок чи цеглу. Необхідну кількість також обчислюють із наявних даних: висота поверху та ширина стін.
Як розрахувати кількість деревини 
Залишаються популярними й дерев’яні садиби. Попри появу сучасних легших та дешевших матеріалів, оселя з гарного зрубу вважається престижною та максимально придатною для проживання. Будівництво відбувається шляхом нарощування рядів один за одним по периметру будинку.
Але об’єм деревини вимірюється у кубометрах. Тому одразу потрібно визначити, скільки саме брусів складає 1 куб. Для обчислення кількості брусу враховують його довжину та радіус перерізу. З колодами трохи важче – потрібний калькулятор будматеріалів чи консультація архітектора.
“Для чорнової підлоги при укладанні паркету та інших підлогових покриттів підійде вологостійка фанера фк”, – підмітили представники компанії виробника “ПлитТоргСервіс”. 
Якщо є задача заощадити на будівництві, внутрішні колоди, які можуть бути використані як перегородки між приміщеннями, замінюють на бетонні або цегляні.
Облицювання фасадів: чим та за скільки?

Пам'ятайте, що зовнішнє оздоблення – це не лише частина екстер’єру, але й надійний захист будинку та його мешканців від холоду та вогкості. Розраховують, скільки знадобиться оздоблення, виходячи із його виду, а саме:

клінкер;

облицювальна цегла;

звичайна штукатурка;

технологія “мокрий фасад”.

Будматеріали та ціни на них дивіться на сайті з актуальними цінами vse.ua.
Внутрішнє оздоблення

Будівництво будинку не закінчується зведенням коробки. Далі на власників чекає новий етап - внутрішнє оздоблення. Адже гола цегла не придатна для проживання.
 Скільки потрібно суміші для вирівнювання стін, стяжки для підлоги та гіпсокартону на стелі підкажуть досвідчені будівельники. 
Майже всі показники витрат матеріалів розраховуються на один квадратний метр площі.
А от те, що стосується декоративного оздоблення – фарбу, шпалери, плитку, ламінат, то їх кількість зазвичай вираховує дизайнер, коли готує дизайн-проект помешкання. 
Це значно спрощує організацію та проведення робіт, дозволяючи завчасно оцінити витрати, що очікують на господарів.

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також