Стріляв, бо побачив Юлю в ліжку

2438 0

Ми у соцмережах:

Стріляв, бо побачив Юлю в ліжку

Після двотижневого чатування у засідці рокитнівські міліціонери спіймали хулігана, який розважався вечорами, стріляючи по вікнах районного офісу Партії регіонів. Затриманий 53-річний чоловік з вищою юридичною освітою заявляє слідчим, що стріляв з пневматичного пістолета по партійному офісу на підтримку Юлії Тимошенко.

Уперше юрист побавився пістолетом 12 жовтня, одразу після виголошення вироку Юлії Тимошенко. Потім стріляв по вікнах будівлі ще двічі — 21 листопада та 6 грудня. Висловлюючи так свій протест проти незадовільних умов утримання в Лук’янівському СІЗО Юлії Тимошенко та непереконливість виступів Президента Януковича щодо демократії в Україні. За свої дії, які кваліфікуються як хуліганство, стрілець-невдаха може отримати або адміністративний штраф, або до трьох років позбавлення волі. Раніше 53-річний Віктор Немецьков ніколи не мав проблем із законом, працював юрисконсультом рокитнівського комерційного підприємства «Олімп», тобто центрального районного ринку. Три дні після затримання він провів у слідчому ізоляторі, а тепер перебуває на підписці про невиїзд.

 
Микола Федорчук, прокурор Рокитнівського району: — Під час того допиту, на якому я був присутній, затриманий говорив, зокрема, про те, що протестував проти політики Партії регіонів у районі. Не вказував, що і як конкретно, а говорив загалом, мовляв, все не подобається. А чоловік нібито цілком нормальний, розказує про все зв’язно; якоїсь неадекватності, психічних відхилень не помітно. І навіть не віриться, що людина демонструвала таким чином своє невдоволення чи ставлення до тих чи інших процесів. До того ж безпартійна, не зациклена на тій чи іншій ідеології. Але як би там не було, за фактами обстрілів офісу ПР міліція порушила чотири кримінальні справи за частиною першою статті 296 Кримінального кодексу, яка трактується як хуліганство і передбачає покарання від штрафу до трьох років обмеження волі. Ці справи будуть об’єднані в одну. Розслідування проводить міліція, а ми здійснюємо нагляд. Зважаючи на системний характер скоєння правопорушень та резонанс від них в районі, громадянин Немецьков був затриманий на три доби. Після цього слідчий написав подання, щоб чоловіка й далі утримувати під вартою, я його погодив, але суд вирішив інакше. Як міру запобіжного заходу підозрюваному він обрав підписку про невиїзд. Сергій Русановський, начальник Рокитнівського РВ УМВСУ: — Те, що суд не погодився на утримання чоловіка під вартою, звісно, погано. Хто його знає, що в нього у голові, де гарантія, що він не накинеться вже на людей на знак протесту проти того чи іншого? Тому про всяк випадок за ним наглядають дільничні. Адже чоловік сам каже, що ось подивився сюжет з Президентом, щось «заклинило» в голові, взяв пістолет і пішов. Побачив Юлю в ліжку в СІЗО — знову пішов стріляти... З іншого боку, підозрюваний зізнається, що спеціально ходив стріляти вночі, щоб випадково в когось з людей не поцілити. Пневматичний пістолет системи Макарова — це такий, як у тирі і на який дозвіл не вимагається, та всі металеві кульки до нього ми вилучили. Після того, як опитаємо підозрюваного по кожному епізоду, чотири кримінальні справи об’єднаємо в одну. І обов’язково будемо проводити психіатричну експертизу, бо щось тут не так. Вища юридична освіта, юрисконсульт нормальної фірми і такий недолугий, неадекватний протест. А загалом можна сказати, що йдеться про злочин, який не є суспільно небезпечним. І резонанс навколо нього виник тільки тому, що фігурував партійний офіс.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також