Свято жінок-мироносиць — православний жіночий день

3039 0

Ми у соцмережах:

Свято жінок-мироносиць — православний жіночий день

Протягом століть православні християни відзначають жіноче свято — добре, світле та радісне, пов'язане з найголовнішою подією — Воскресінням Христовим. Свято жінки-християнки — день святих жінок-мироносиць.

У третю неділю після Великодня, цьогоріч 3 травня, Православна Церква прославляє подвиг святих жінок-мироносиць Марії Магдалини, Марії Клеопової, Саломії, Іоанни, Марфи і Марії, Сусанни та інших. Вони були супутницями Христа, служили Вчителеві, були віддані Йому серцем та страждали разом з Ним. Вони супроводжували Ісуса Христа під час подорожей та йшли з ним на хресну смерть — на Голгофу. Вони були свідками хресних страждань Господа.

Після хресної смерті Спасителя саме вони затемна поспішили до Гробу Господнього аби помазати тіло Христа миром. Вони ж першими і дізналися, що Христос Воскрес.

Вперше після хресної смерті Спаситель явився жінці Марії Магдалині. Згодом, за переказами, свята рівноапостольна Марія Магдалина піднесла римському імператору Тиберію червоне яйце зі словами -  «Христос Воскрес!», звідки й пішов звичай на Великдень фарбувати яйця.

Святі жінки-мироносиці являють нам приклад істинної жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Свята Православна церква відзначає цей день як свято всіх жінок-християнок. У цей день відзначається їхня особливо важлива роль у сім”ї та суспільстві.

Тому свято жінок-мироносиць це свято кожної православної християнки, православний жіночий день. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також