У кожному третьому колодязі - вода забруднена бактеріями

1669 0

Ми у соцмережах:

У кожному третьому колодязі - вода забруднена бактеріями

Від нітратного забруднення страждають ґрунтові води по всій Україні, і Рівненщина не є виключенням.

На Рівненщині і налічується 999 сіл і 16 міст та селищ міського типу. Майже половина населення нашої області - 46% користується колодязною водою. Централізованим водопостачанням забезпечені в основному мешканці великих населених пунктів.
Фахівці ДУ «Рівненський обласний лабораторний центр МОЗ України» упродовж 2017 року здійснювали моніторингові дослідження питної води з громадських та індивідуальних колодязів.
Як показали результати лабораторних досліджень, у кожному третьому колодязі вода неналежної якості. У 33,6% досліджених проб води колодязів спостерігається невідповідність за вмістом нітратів. Кожна третя проба води (33,1%) забруднена бактеріями. Ще 10 років назад, перевищення вмісту нітратів у воді спостерігалось у кожній сьомій криниці, а кількість мікроорганізмів - в кожній п'ятій.
Найвищий рівень забрудненості криничної води за хімічними показниками, в основному за вмістом нітратів, реєструється в Гощанському – 64,3%, Корецькому – 62,4% та Рівненському – 61,9% районах. Найнижчий – у Володимирецькому та Дубровицькому районах – 7,8% та 11,6% відповідно.
Найвищі концентрації нітратів реєструвалися у Гощанському районі до 541 мг/дм³ (в цьому році зареєстрований випадок водно-нітратної метгемоглобінемії в с. Курозвани), Зарічненському, Здолбунівському – до 252 мг/дм³, Сарненському – до 205 мг/дм³.
Найбільший відсоток невідповідності води колодязів за мікробіологічними показниками у Острозькому – 62,7%, Млинівському – 52,9%, Гощанському, Володимирецькому – 50,0%, Костопільському – 45,5% та Корецькому – 42,2% районах.
Вода забруднена нітратами небезпечна для людей, а особливо для дітей у перші місяці життя. Лише знання щодо якості води, яку ви вживаєте та небезпек, що пов’язані з її забрудненням можуть гарантовано вберегти вас.
Варто зазначити, що єдиним дієвим способом дізнатись про якість та безпечність води є проведення лабораторних досліджень. Власників громадських та індивідуальних колодязів запрошують перевірити якість води, яку споживаєте.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також