В чому основна небезпека Омікрону?

513 0

Ми у соцмережах:

В чому основна небезпека Омікрону?

Знову в світі заговорили про COVID-19, бо почастішали випадки захворювань. І хоч летальних випадків не так багато, як, наприклад, три роки тому, але новий штам Омікрон все ж небезпечний.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповіла відома інфекціоністка, доктор медичних наук, професор Ольга Голубовська:

— Омікрон має особливість — він призводить до загострень хронічних захворювань, причому навіть тих, про які людина може взагалі не знати.

За словами Голубовської, на сьогодні циркулює багато різних субваріантів Омікрона, серед яких Кракен, Пірола та інші. Однак «зациклюватися на назвах» не варто, бо «між ними особливої різниці немає».

— Ці субваріанти можуть відрізнятися за певними епідеміологічними характеристиками, наприклад, легше передаватися від людини до людини, але спричиняють однакові форми захворювання, — пояснює вона.

Лікар підкреслює: «треба стежити тільки за тим, чи не з’явився у світі якийсь новий штам SARS-CoV-2, який викликає занепокоєння»:

— Останній такий штам на сьогодні — це Омікрон і до 20 його субваріантів. До цього був Дельта, ще раніше — британський варіант (Альфа). І якщо немає нового штаму, який би викликав занепокоєння, не варто хвилюватися.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також