Вегетаріанство: за і проти

5903 0

Ми у соцмережах:

Вегетаріанство: за і проти

На вегетаріанство нині "хворіє" багато хто. Проте незважаючи на видимі переваги цього режиму харчування, недоліків у нього не менше.

Здоров'я

За: вегетаріанство корисне для здоров'я. Учені довели, що прихильники вегетаріанства рідко страждають на ожиріння і підвищений рівень холестерину. Порівняно з любителями м`яса вегетаріанці можуть похвалитися кращим здоров`ям і більшою тривалістю життя. Але до кінця не з'ясовано, чи справді своїм довголіттям вегетаріанці зобов`язані особливостям харчування. Цілком можливо, впливає і той факт, що серед "травоїдних" менше курців і більше небідних людей. Проти: вегетаріанці обділені вітамінами і мікроелементами. Противники вегетаріанства стверджують, що людям, які не їдять м'яса, бракує цинку, заліза, вітаміну B12, білка, йоду і кальцію. Словацький дослідницький інститут харчування виявив, що у дітей батьків-вегетаріанців справді спостерігається брак білка, а рівень заліза в крові нижчий за норму.

Фізіологія

За: людина не пристосована до м`ясної їжі. Існує думка, що травна система людини не пристосована для перетравлювання м'яса. Наприклад, Аллен Карр (що прославився методикою "Як кинути курити") стверджує, що "м`ясо для людини — сурогат, який не має необхідної поживної цінності". Наш кишечник дуже довгий, а м`ясо швидко розкладається. Тому за своє "довге життя" в людському організмі воно стає отрутою. Проти: їсти м`ясо — це природно. Противники вегетаріанства, спираючись на знахідки палеонтологів, стверджують, що "хижацтво" у нас в крові. Учені Каталонського університету Ровіра і Віргилії виявили останки найдавнішого європейця. Вік знахідки оцінюється в більш як мільйон років. Знайдена поряд проста зброя і кістки тварин указували на те, що наш предок харчувався м`ясом диких тварин.

Розумові здібності

За: прихильники вегетаріанства — розумні і освічені. Вважається, що вегетаріанцями стають найбільш освічені і соціально відповідальні люди. Учені британського Університету Саутгемптона провели багаторічне дослідження. В результаті вони прийшли до висновку, що діти з високим рівнем IQ, зростаючи, частіше стають вегетаріанцями. Проти: вегетаріанці — "загальмовані" люди. Відомо, що вегетаріанці замінюють м'ясо соєвими продуктами. Проте фахівці Оксфордського університету виявили, що цей продукт — джерело незамінних амінокислот для вегетаріанців — погано впливає на пам'ять. У тих, хто регулярно їсть соєвий сир тофу, активність мозку нижча на 20%.

Етика

За: вбивати тварин — жорстоко. Вегетаріанці вважають, що їсти м`ясо інших живих істот — жорстоко і неетично. Особливо, якщо в цьому немає життєвої необхідності. Справді, деякі стають "травоїдними" саме з цієї причини. Навіть усвідомлюючи, що можуть бути проблеми зі здоров`ям, люди роблять вибір на користь вегетаріанства після того, як "подивилися в очі" тваринам на бійні. Проти: жорстоко примушувати людину змінювати харчові звички. Вегетаріанство — розкіш, яку можуть дозволити собі лише жителі південних країн. "Експортувати" цей спосіб життя в регіони, де тваринна їжа — основне джерело енергії, негуманно. До речі, і самі вегетаріанці стверджують: щоб дієта не була на шкоду, не можна просто відмовитися від м`яса. Для правильного харчування перш за все необхідно тверезо оцінити і стан свого здоров`я, і фінансові можливості. По-перше, бути вегетаріанцем в країні, де зима втричі довша за літо — досить дорого. По-друге, різка відмова від звичної їжі може завдати шкоди здоров`ю.

Економіка

За: вегетаріанство економічно вигідне. У штаті Нью-Йорк учені Університету Корнелла провели дослідження. Виявилося, що якби всі жителі цього штату стали "травоїдними", то сільське господарство могло б прогодувати вдвічі більше ньюйоркців. Проти: вегетаріанство економічно невигідне. Газета Washington ProFile висловила думки, що це не зовсім так. Оскільки для виробництва овочів, фруктів і зернових культур потрібні хороші землі. У той час для того, щоб продукувати молоко і м`ясо, якість грунту не така важлива.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також