У лавах Збройних сил України служить викладач і завідувач кафедри регіональних студій національного університету «Острозька академія» Сергій Рудько.
Про це повідомляють на офіційній сторінці навчального закладу.
За словами чоловіка, до 24 лютого у нього було багато планів на майбутнє. Зокрема, він активно вивчав англійську мову, готував презентації свого туристичного путівника «Острог», а також працював над двома рукописами нових книжок про самостійні мандри і зовнішню політику країн Північної Європи.
Усе змінилося після повномасштабного вторгнення російських військ на територію України.
- Я не мав жодного військового досвіду до 24 лютого. Зібрався й пішов питати, що до чого. У військкоматі була довжелезна черга. Зрештою, мені сказали чекати дзвінка. За кілька днів зателефонували. Я навіть не знав, що брати з собою, мусив гуглити. Спакував рюкзак і поїхав на полігон, - зазначає Сергій Рудько.
Викладача забезпечили формою, але потрібно було докупити важливі речі й амуніцію. У цьому допомогли волонтери, студенти, працівники академії, а також їхні рідні.
Сергій Рудько розповідає, що навіть зараз продовжує свою викладацьку діяльність. Це йому допомагає врівноважити фізичне навантаження в армії інтелектуальною роботою, відволіктися від військової рутини і тривожних думок:
- Я зараз викладаю авторський курс «Мандруй самостійно. Принципи і лайфгаки самостійного туризму». Адже студенти записувалися не лише на курс, а й послухати мене і про мій досвід. Було б несправедливо позбавити їх цієї можливості. Навіть попри те, що часом дуже складно проводити заняття. Адже погано ловить інтернет і то переважно в складнодоступних місцях, коли ціле заняття сидиш на одній нозі. Нерідко з’являються термінові завдання, накази, а ще постійно повітряні тривоги. Тому графік має бути максимально гнучкий.
Додає, що так само виконує обов’язки завідувача кафедри, експерта з освітніх програм:
- Завдяки дистанційному навчанню я продовжую працювати в університеті, спілкуватися зі студентами, передавати їм свій досвід, мотивувати своїм прикладом до наполегливого навчання. Я їм завжди кажу: «Ви маєте робити свою роботу. Ваша робота зараз – учитися. Це ваш внесок у перемогу!».