Використання окісметра при коронавірусній інфекції

240 0

Ми у соцмережах:

Використання окісметра при коронавірусній інфекції

Кисень життєво необхідний нашому організму: без нього неможливе протікання обмінних процесів. Навіть невелике зниження ступеня насичення крові киснем викликає гіпоксію і веде до порушення діяльності головного мозку, інших органів і систем. Тому при захворюваннях, які супроводжуються порушенням дихальної функції, необхідно якомога раніше вживати відповідні заходи. Виявити гіпоксію на початковій стадії допомагає спеціальний прилад – оксиметр. Він дозволяє контролювати рівень насичення крові киснем і своєчасно реагувати на відхилення результатів вимірювання від норми.

Причини зниження сатурації

Падіння рівня кисню в крові може бути викликано збоями в двох основних системах організму: дихальної та кровоносної. Повітря, яке вдихає людина, потрапляє в легені, де кисень з нього зв'язується з гемоглобіном крові і поширюється по всьому організму. Щоб цей процес був ефективним, необхідне виконання таких умов:

  1. 1. Кисень повинен потрапити в легені в достатньому обсязі.

  2. 2. Альвеолярний газообмін повинен забезпечити достатнє насичення крові киснем.

  3. 3. Рівень гемоглобіну повинен бути досить високим для транспортування газу до органів і систем.

  4. 4. Робота серця повинна забезпечувати перекачування достатнього обсягу крові для постачання киснем всього тіла.

Рівень вмісту кисню в крові називають сатурацією. У здорової людини цей показник становить не менше 96%. Якщо ж вимір показує значення менше 90%, це привід провести обстеження і з'ясувати, що стало причиною відхилення від норми.

Застосування оксиметра при COVID

Буквально до першого спалаху коронавирусной інфекції вимірювання сатурації проводились, в основному, в умовах лікарського відділення на стаціонарному обладнанні. Але в нинішній ситуації з'явилася потреба дати кожній людині можливість контролювати сатурацию самостійно. Для цього були розроблені і випущені в продаж компактні прилади, призначені для домашнього використання.

Контроль рівня насичення крові киснем при коронавірусі має важливе значення. Справа в тому, що вірус може розвиватися в організмі по-різному: в одних випадках він вражає носоглотку, в інших – дихальну систему. Перший варіант перебігу хвороби вважається більш легким, так як при ньому кисневе голодування реєструється вкрай рідко. А от у другому випадку через запальний процес в легенях сатурація відчутно падає. Дуже часто дихальна функція порушується настільки сильно, що хворі потребують кисневої підтримки, в найскладніших випадках – підключення до апаратів штучної вентиляції легенів.

Оксиметр використовують не тільки при коронавірусній інфекції, але і в інших випадках:

  • • при інтенсивному хропінні і зупинках дихання уві сні;

  • • при скаргах на важкість дихання, задишки;

  • • при астматичної хворобі;

  • • при хронічній втомі, швидкій стомлюваності.

Слід пам'ятати, що вимір сатурації носить тільки діагностичний характер. При відхиленні значень від норми не слід займатися самолікуванням. Щоб уникнути гіпоксії і її негативних наслідків, потрібно своєчасно звертатися за лікарською допомогою.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також