Водії маршруток нерідко відмовляються безкоштовно перевозити дітей з багатодітних сімей попри те, що право на безплатний проїзд їм гарантоване законом.
— Онуки живуть біля зоопарку, мають право на пільговий проїзд, — розповідає рівнянка Тетяна Катішкіна. — Їм 8 і 11 років. Вранці, коли вони стоять на зупинці «Газовик», щоб поїхати до школи, то по три-чотири маршрутки проїжджають, не зупиняючись, бо водії вже знають, що вони безкоштовно їздять. Буває, що маршрутки розвертаються біля заправки за обласною лікарнею і до кінцевої зупинки не доїжджають. Я вже сказала дітям, щоб вони записували номери маршруток. Наприклад, 23 лютого водій маршрутки №41 з номером 0258 не хотів брати дітей. 24 лютого на автовокзалі хлопчик сів у маршрутку №41 з номером 0121, а водій каже: «Малий, виходь, я до зупинки «Газовик» не поїду». Хлопець вийшов, сів у №34 з номером 0074, то водій доїхав тільки до зупинки «Бурштин». Діти вийшли і два кілометри мусили в мороз йти додому. Мала розмову з власницею маршруток у кабінеті начальника міського управління транспорту Віталія Миронюка, то вона пригрозила водію, що його звільнить. Голова облдержадміністрації Василь Берташ пообіцяв, що з власниками маршруток цього тижня буде проведено нараду, на якій розглядатимуть саме питання щодо пільгового перевезення дітей з багатодітних сімей. — До нас на гарячу телефонну лінію також скаржаться батьки на маршрутників. Якщо після наради ситуація не зміниться і водії не будуть підвозити дітей з багатодітних сімей, то ми позбавлятимемо їх маршруту, — пригрозив п.Берташ.
Довідка «РВ» В області працює понад 300 перевізників. Право на пільгове перевезення мають 315 тисяч 400 осіб. З них 72 100 — діти з багатодітних сімей. На відшкодування перевізникам витрат за пільговий проїзд громадян передбачено майже 23 мільйони гривень.