На Рівненщині — зневоднення, подібного до якого не було за останні 100 років. Дрібні річки області пересохли, у криницях багатьох сіл зникла вода, у Горині, Стиру та Случі рівень води впав на два метри. А на Хрінницькому водосховищі — ледь втримують мінімальний рівень води.
Хрінницька ГЕС, що на Демидівщині, — єдина гідроелектростанція, яка працює на Рівненщині. На початку 2000-х її, побудовану у 50-х роках минулого століття, продали за майже 10 тисяч гривень родині Ельбруса Абдулаєва, колишнього першого віце-президента "Укрзалізниці", а ще раніше — заступника голови Рівненської облдержадміністрації. ГЕС у Хрінниках працювала на дві турбіни, проте з цієї зими другий агрегат навіть не запускали. Бо рівень води ще півроку тому опустився до мінімального. Андрій Лопачук, головний інженер ТзОВ "Укртрансрейл", якому належить ГЕС:
— Зараз ми пропускаємо лише санітарну норму води — 3,2 м3/с. Мінімальний показник води у водосховищі має бути 187,3 м за рівнем Балтійського моря, але нині показник — на 187,2 м. Ми намагаємося втримати його. Порівняно з минулими роками Хрінницька ГЕС виробляє на 74% електроенергії менше. Проте зупинити її роботу не можемо. Якщо перекриємо шлюзи, щоб з водосховища не витікала вода, зупиниться Рівненська АЕС, бо саме води Стиру охолоджують реактори атомки. Нам і так телефонують з РАЕС і просять збільшити об'єми води. Якщо рівень води падатиме, це призведе до катастрофи. Екологічної на Демидівщини, бо на водосховищі зацвітуть водорості і вимре риба, і техногенної — оскільки зупиниться РАЕС."Укртрансрейл" підготувало офіційне звернення до обласного управління водного господарства в області, щоб ситуацію з наповненістю річок визнали надзвичайною. Якщо це зроблять, буде обмежено використання води як для промисловості, так і для населення. Окрім того, ГЕС тоді зможе зупинитися, бо ж поки що компанія зобов'язана виконувати умови договору про виробництво електроенергії. Анжела Мірошниченко, директорка ТзОВ "Укртрансрейл" та донька Ельбруса Абдулаєва:
— Найчастіше скаржаться на ГЕС мешканці Товпижина, хоча ми на рівень води аж ніяк не впливаємо. Нам, як і місцевим, головне, щоб рівень води у водосховищі був високим. Проте з минулого року почалися проблеми. Взимку немає великих снігів, а з весни до осені — хороших дощів. Цей рік взагалі оголосили найменш маловодним за останні роки, і прогнози синоптиків невтішні — великих дощів не буде. Проблема не лише на Рівненщині. Ми маємо ще Чорторийську ГЕС на Житомирщині. Вона більше стоїть, ніж працює. Дві інші ГЕС, які вище за течією на Случі, взагалі зупинені.Сергій Радченко, голова Демидівської РДА:
— Наразі на ГЕС працює одна турбіна, щоб був санітарний спуск води. Інакше не лише не буде чим охолоджувати РАЕС, а й буде знищено русло та вимре риба нижче за течією. А якщо розпочати повноцінно виробляти електроенергію, то про відпочинковий сезон можна буде забути. Рівень води у водосховищі наразі приблизно на метр впав від звичних показників. Відпочивальники не нарікають. Зате скаржаться крутелики, які понабудовували дачі на березі водосховища і хочуть, щоб одразу з-під хати човном випливати. Єдине сподівання зараз — на дощі.