Як не купити американські добавки для схуднення та спорту з небезпечними стимуляторами

667 0

Ми у соцмережах:

Як не купити американські добавки для схуднення та спорту з небезпечними стимуляторами

Нещодавно було опубліковано серйозне аналітичне дослідження якості дієтичних добавок для спорту та схуднення, які продаються на американському ринку. Було досліджено сімнадцять марок добавок, в яких було виявлено 9 заборонених стимуляторів у різних комбінаціях. Насторожує те, як зазначають автори наукової публікації, що дія цих стимуляторів не досліджувалась на людях. Було виявлено детеренол, бета-агоніст з потенційно серйозними побічними ефектами при пероральному споживанні людиною та фенпрометамін, який продавався як фармацевтичний стимулятор у 1940-1950-х роках. Нідетеренол або фенпрометамін не були схвалені для перорального застосування у США або деінде. Крім детеренолу тафенпрометаміну були визначені ще 7 додаткових експериментальних стимуляторів, серед них оксилофрин, октодрин, BMPEA, 1,3-DMAA, 1,4-DMAA, 1,3-DMBA та гігенамін. Ризики застосування цих стимуляторів для здоров’я поки не зрозумілі й не вивчені.

Автори статті звернулися до FDA (Управління з продовольства і медикаментів США) з проханням попередити споживачів про наявність експериментальних стимуляторів у добавках для схуднення та спорті й негайно вживати ефективних заходів для видалення цих добавок з ринку.

Як же виявити шкідливі речовини в іноземних добавках для схуднення та для спорту? Варіант лише один – потрібно виконати недешевий аналіз в спеціалізованій лабораторії з сучасним обладнанням та висококваліфікованими спеціалістами. Власне, НСФ Отава - безумовний лідер в Україні з виконання подібних аналізів.

Я не раз наголошував у своїх публікаціях, що “зроблено в США” не є гарантією високої якості дієтичних добавок. Це зумовлено особливостями регулювання ринку добавок у США. Дієтичні добавки із забороненими домішками продаються як на iHerb, так і на Amazon, оскільки ці торгові майданчики, зрозуміло, не мають змоги контролювати якість продукції, яку продають. Отже, якщо ви купуєте БАДи із США в Україні або за кордоном, то потрібно попросити продавця надати сертифікати якості ConsumerLab.com, NSF International чи U.S. Pharmacopeia. Якщо вам такий сертифікат надати не можуть, то краще від гріха подалі і такі добавки не купувати.

Якщо вам дуже вже кортить купити американську добавку для спорту, то рекомендую придбати популярну серед велосипедистів та бігунів на Заході стимулюючу добавку “Оптиген”. Між іншим, до її складу входить родіола рожева, відомий природний стимулятор, якої немає в списках заборонених речовин для спортсменів. Власне, склад цієї добавки ґрунтується на довготривалих дослідженнях радянських вчених.

В Радянському Союзі десятиліттями найкращі науковці таємно працювали над пошуком природних стимуляторів, які б адаптували організм солдатів, спортсменів до великих навантажень, без серйозних проблем для організму. Вчені розробляли так звані адаптогени - рослини, які б пристосовували людей до екстремальних фізичних та психічних навантажень. Одним з найкращих природних стимуляторів є родіола рожева.

Вчені Інституту молекулярної біології і генетики НАН України на основі досліджень вітчизняних та західних вчених розробили оригінальний склад для фітокомплексу “Вікторін”, до якого поряд з родіолою рожевою входить ще один адаптоген - женьшень.

“Купуйте українське”. Якщо купувати добавки вітчизняних виробників, то ризики купити на додачу наркотичний стимулятор практично нульові.

 

З ТУРБОТОЮ ПРО ВАС

НВЦ “ДОБРАДІЯ”: виробництво нових фітопрепаратів: фітокомплекс “Вікторін” – інноваційна розробка вчених ІМБіГ НАН України. Унікальне поєднання суто природних складових рослинного походження забезпечує потужну адаптогенну дію у період несприятливих умов. Вміст біологічно активних речовин в рослинній сировині сприяє загальному зміцненню організму при сезонних застудних захворюваннях, підвищенню імунітету.

Збалансована формула фітокомплексу дає змогу доповнювати й посилювати властивості кожного з компонентів, що забезпечує його високу ефективність і безпеку, які перевіряють у власній лабораторії контролю якості. Фітопрепарат виробляється на потужностях фармацевтичної компанії “АСТРАФАРМ”, виробництво якої відповідає вимогам GMP ISO 22000:2005, що свідчить про високі стандарти якості вироблених препаратів.

професор Сергій Ярмолюк,
Громадська спілка НВЦ фітопрепаратів “ДОБРАДІЯ”
Інститут молекулярної біології і генетики НАН України

 

 

 

 

 

 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також