Сьогодні майже кожний другий при зміні погоди скаржиться на головний біль, зниження працездатності і слабкість. Чи можна полегшити життя людям, схильним до метеочутливості?
Сучасне життя повне стресів, і це насамперед впливає на зниження імунітету. У таких умовах будь-яка дрібниця, навіть найменша зміна погоди, може негативно позначитися на самопочутті. Причому якщо раніше наближення чергового циклону відчували на собі лише люди похилого віку і хворі, то тепер дискомфорт відчувають навіть люди цілком здорові.
Людина-барометр З погляду фізики, людина — це усього лише електромагнітний контур, і якщо змінюється зовнішнє поле (що буває, наприклад, під час різких перепадів тиску або магнітних бур), то відразу ж відбуваються і внутрішні зміни. Вчені стверджують, що встановлення нової погоди позначається на всіх органах нашого організму. Адаптуючись до умов, що змінилися, він починає перебудовуватися, у результаті чого насамперед змінюється тонус судин, які намагаються зберегти кров’яний тиск на попередньому рівні.
Група ризику Особливо залежні від метаморфоз погоди люди із серцево-судинними захворюваннями. Серед найбільш уразливих — хворі з порушенням серцевого ритму, вегетосудинною дистонією, а також гіпертоніки і гіпотоніки. За словами медиків, під час магнітних бур кількість інфарктів і інсультів практично подвоюється! У дні з низьким атмосферним тиском кров’яний тиск у гіпотоніків стає ще нижчим, що викликає напади слабкості, знервованості, сонливості. Гіпертоніки ж страждають при підвищенні вологості повітря і наближенні фронту високого атмосферного тиску. Хворі на вегетосудинну дистонію через патологічні зміни, які сталися з їхніми судинами, взагалі реагують на будь-які коливання в природі. У групу «метеоризику» входять також люди з різноманітними хронічними захворюваннями, наприклад, нервової, сечостатевої або імунної системи. До речі, чим сильніший розлад організму, тим раніше людина починає передчувати зміни погоди: не за дві години до початку снігопаду або магнітної бурі, а за добу чи дві.
Стати «байдужим» Доклавши зусиль, можна звести прояви метеочутливості до мінімуму або виключити їх зовсім. Що ж для цього потрібно зробити?