На вулиці Небесної сотні неподалік залізничного вокзалу в Рівному хмельницька будівельна компанія планувала звести багатоповерхівку на два під’їзди, яка мала стати черговою секцією житлового комплексу «Набережний квартал». Однак за чотири роки там спромоглися залити лише фундамент, а сам об’єкт заморозили. Люди, які купили квартири в цьому неіснуючому будинку, звернулися до правоохоронців. Як результат, забудовникам Олексію Лисюку та В’ячеславу Кочубею прокуратура оголосила підозру в заволодінні коштів у великих розмірах. Ошуканими вважаються 38 вкладників, які так і не отримали своїх квартир. У понеділок суд обрав запобіжний захід забудовникам у вигляді нічного арешту з носінням електронного браслета.
Олександр Харук, заплатив гроші, але квартири так і не отримав:
— У 2019 році я заплатив 100% вартість квартири і підписав договір із забудовником, в якому було прописано, що будівельні роботи завершаться в 2020 році. Але після того, як будівельна бригада залила фундамент, то усе будівництво було припинено. Спочатку нам пояснювали, що не можуть доставити будівельні матеріали, потім — що не можуть придбати, бо подорожчали. Спочатку ми їм повірили, бо всіляке буває. Однак коли забудовник почав уникати спілкування із нами, то ми почали звертатися до влади та правоохоронців. Скажу чесно, що дуже важко нам було допроситися, щоб на нас звернули увагу. Було таке враження, що процес постійно гальмують, а забудовник має покровителів у владних кабінетах. До цього часу на будівельному майданчику нічого не змінилося. Там навіть уже будівельний паркан прибрали, сторожів звільнили, а центр продажу квартир будівельної фірми закрили.
Компанія «DBN» займалася зведенням ще кількох житлових комплексів у Рівному — «Шоколад», «Флагман» та «Ерсте Хаус». Всі ці об’єкти проблемні, будівництва зупинялися на певному етапі. Однак наразі всі будинки добудовані, проте покупці квартир у цих житлових комплексах скаржаться на погану якість будівельних робіт.
Василь Теслюк, придбав квартири у новобудовах:
— У 2018 році я придбав квартиру в ЖК «Шоколад». Картинки майбутнього будинку були красивими. Однак все вийшло інакше. Біля житлового комплексу досі не поклали асфальт. Є проблеми з дахом, він зроблений як-небудь — під час дощу вода просочується всередину. Будинок має проблеми із водопостачанням — встановлено мало насосів, то на всіх не вистачає тиску. Але з цими всіма проблемами я стикнувся пізніше, коли будинок здали в експлуатацію. До того моменту я встиг придбати ще одну квартиру в цього ж забудовника. Купив її саме в житловому комплексі «Набережний квартал», який недобудували.
Оскільки двох забудовників підозрюють у заволодінні коштів у великих розмірах, то правоохоронці просили обрати їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави більше 3 мільйонів гривень.
Олег Костюк, прокурор:
— Підозрювані брали від потерпілих гроші на зведення будинку. Однак об’єкт так і не був побудований, а гроші ними були витрачені на власні потреби. Є побоювання, що поки слідство буде збирати докази, то підозрювані можуть переховуватися, знищити документи і впливати на свідків. Оскільки усі потерпілі придбали в підозрюваних квартири, то вони мають можливість впливати на свідків, які можуть дати важливі покази у цій кримінальній справі.
Олексій Лисюк, забудовник:
— Вважаю підозру необґрунтованою. У мене було шість об’єктів у Рівному. Наразі недобудованим залишився лише цей будинок, і на це є об’єктивні причини. Адже це зумовлено ситуацією в країні. Якби не військовий час, то по цьому об’єкту відбувся б певних рух, щоб вирішити цю ситуацію. Я не маю наміру уникати слідства чи якось йому перешкоджати.
Суддя Рівненського міського суду Кристина Дашян обом підозрюваним обрала запобіжний захід у вигляді нічного арешту з носінням електронного браслета. Якщо провина забудовників буде доведена, то їм загрожує від 7 до 12 років позбавлення волі.
Богдан СЛОНЕЦЬ.