Минулого тижня на Рівненщині вибухнув черговий корупційний скандал. На сесії обласної ради частина депутатів, очевидно, на прохання керівництва обласної адміністрації, вирішили не фінансувати програму боротьби із коронавірусом, а кошти роздерибанити між своїми.
Програму із запобігання поширенню, діагностики та лікування на території Рівненської області COVID-19 створило управління охорони здоров’я області, спільно з лікарями та профільниими фахівцями. Для її виконання пропонувалось в терміновому порядку закуповувати апарати штучної вентиляції легень, приводити до ладу інфекційні відділення по області, споряджати медичних працівників і жителів області засобами індивідуального захисту та закуповувати тести на коронавірус.
Втім, виявилось, що для голови ОДА Віталія Коваля та очільника обласної ради Олександра Данильчука – це проблеми не пріоритетні. Бо з необхідних 100 мільйонів гривень на виконання програми виділили всього чверть – 25 мільйонів. Відповідно, на Рівненщині скоротиться і кількість придбаних апаратів ШВЛ, масок та інших життєвонеобхідних засобів для боротьби з коронавірусною інфекцією COVID-19.
Чому ж та як так сталось? Річ у тім, що голова обласної адміністрації Віталій Коваль та його хрещений батько – голова обласної ради Олександр Данильчук змогли переконати частину депутатів не розподіляти 60 мільйонів з резервного фонду області на програму боротьби з коронавірусом. За це виділили з того ж таки резервного фонду 29 мільйонів на округи депутатів, аби ті могли їх роздерибанити по своїх кишенях.
Куди ж поділися інші тридцять мільйонів - було невідомо до 23 березня. Бо ж саме цього дня департамент з питань будівництва і архітектури Рівненської ОДА переказав цю суму на рахунок фірми ТОВ «ВВВ Монтаж». Тридцять мільйонів – це аванс за ремонт доріг Березнівського та Дубровицького районів.
Найогидніше, що саме Віталій Коваль був директором ВВВ «Монтаж» до вересня 2019 року, а опісля цього одразу став головою Рівненської ОДА. Орієнтовно тоді ж Віталій Коваль перестав керувати ще одним підприємством - ТОВ «Санако», яке, очевидно, займається постачанням пального для ВВВ «Монтаж». Виконавчим директором ТОВ «Санако» Віталія Коваля був його хрещений – голова обласної ради Олександр Данильчук.
Підтвердженням безпосередньої причетності Віталія Коваля до фірми ТОВ «ВВВ Монтаж» і сьогодні є той факт, що отримувачем прибутку, тобто кінцевим бенефіціаром, є Олексій Пустовіт, який нині працює штатним помічником голови Рівненської ОДА. До речі, до того, як Віталій Коваль очолив Рівненську ОДА, Олексій Пустовіт працював у нього на фірмі «ВВВ Монтаж» на посаді помічника директора.
Загалом, за два останніх роки ВВВ «Монтаж", а тобто Віталій Коваль та Олександр Данильчук, освоїли колосальну суму коштів на ремонтах доріг області – майже пів МІЛЬЯРДА гривень. Більшість – латаючи дорожнє покриття у північних районах нашої області, а отже, саме їм потрібно дякувати, влітаючи в чергову яму.
Ще один цікавий факт, що тридцять мільйонів гривень, які сімейний підряд Коваля-Данильчука, по суті, вкрав з програми боротьби з коронавірусом – лише невеликий аванс на закупівлю необхідних матеріалів, а основна сума має перейти з обласного бюджету в їхні брудні ручки згодом. А отже, чекати в області реальної боротьби з коронавірусом чи хоча би спроб виявити хворих цим смертельним вірусом – не варто. Бо ж ці двоє нахабних чиновників не бояться ні громадського осуду, від якого завжди можна втекти в Куршавель, ні коронавірусу, бо від нього лікуватимуться точно не в Сарненській районній лікарні.
Нагадаємо, що раніше мародерство, у часи надзвичайної чи військової ситуації, каралося відповідно до Кримінального кодексу УРСР довічним ув’язненням або розстрілом на місці злочину. Однак ця норма не увійшла до українського законодавства, а такі колосальні розкрадання, що, очевидно, призведуть до смертей простих мешканців області, каратимуться максимум штрафом за корупцію.