Минулого тижня рівнянам представили проект "Національний кадровий резерв". Щоб долучитися до нього, а водночас і стати претендентом на державну посаду, достатньо заповнити анкету на онлайн-порталі.
Ольга Яковлєва
Формує базу даних "чистих", некорумпованих кадрів політична партія "Воля", в яку входять майданівці, представники Самооборони, добровольчих батальйонів і волонтери АТО. Вперше проект у Рівному представили студентам Національного університету водного господарства і природокористування на "Дні кар'єри-2015". Сприяла цьому завідуюча відділом працевлаштування та профорієнтації цього навчального закладу Валентина Сокаль. Бо хоча і можуть долучитися до проекту всі, чий вік від 18 до 62 років, основна ставка — на молодь.
— Цей проект — передумова закону "Про національний кадровий резерв", який невдовзі буде прийнятий Верховною Радою і зробить абсолютно прозорими всі процедури заміщення вакантних посад в органах державної влади, — зазначила під час презентації проекту член партії "Воля" Ольга Яковлєва. — Адже як і рік тому, є потреба у кадрах, які будуть вести державу на шлях євроінтеграції. Шукати їх потрібно серед тих людей, котрі мають чисту репутацію, зможуть професійно виконувати свої обов'язки на місцях.
Ініціатори проекту наголошують, що створення Національного кадрового резерву — це логічний крок після впровадження закону про очищення влади, спосіб замінити старих корумпованих бюрократів менеджерами, котрі будуть якісно працювати на державній службі. А проект відповідного закону, який нині готується, буде не тільки описувати формування кадрового резерву, а й вноситиме зміни до чинних законів про державну службу, які сьогодні дають можливість отримувати посади нечесним людям.
— Та команда, яка нині займається проектом, отримала відповіді від 112 державних органів про вакансії, які вже змінилися і невдовзі мають змінюватися. Тож початок уже є, - розповіла Ольга Яковлєва. — Нині понад 2300 вакансій залишаються відкритими. Для випускників вищих навчальних закладів — це грандіозна можливість отримати перше робоче місце. Бо для того, щоб увійти до Національного кадрового резерву, потрібно мати фах, але не обов'язково досвід роботи.
Національний кадровий резерв, за словами Ольги Яковлєвої, складається з п'яти елементів: Закон про "Національний кадровий резерв, онлайн-портал проекту — http://nkr.volya.ua/, навчальні та тренінгові програми для громадськості, кампанія з інформування країни, а також громадський контроль за конкурсами, організованими органами влади на заміщення вакантних посад. Тим, хто подасть своє резюме, обіцяють надати відповідь.