Зимові розваги

10763 0

Ми у соцмережах:

Зимові розваги

Зима — пора не лише безкінечних свят, але й чудовий час веселих розваг для наших дітей. Проте для того, щоб малеча могла тішитися катанням з гірок чи на ковзанках, дорослі мусять подбати про відповідний інвентар. Де віднайти його в Рівному — говоримо сьогодні.

Санчата Найпопулярнішим і наймасовішим видом зимових розваг завжди було катання на сніжних гірках. Звичайно, кататися можна на будь-яких підручних засобах і навіть зовсім без них, проте найзручніше це робити все ж на санчатах. Санчата бувають різні: металево-дерев’яні зі спинками чи без них, пластмасові, повністю дерев’яні, снігокати з кермом та інші. Проте після відвідування різноманітних торгових точок з’ясувалося, що в Рівному вибір санчат невеликий. Найперше я завітала до одвічного флагмана спортивного інвентаря в місті магазину «Спорттовари» ТОВ «МТВ», що біля школи №12. Завідувачка магазину Алла Іванчук розповіла, що на початку зими, коли сніг ще не випав, в асортименті були різноманітні санчата. Проте перед Новим роком їх швиденько розібрали, й нині в продажу є лише звичайні металево-дерев’яні санчата за ціною 45-51 гривня. Дешевші санчата на дугах — їхнім опорним елементом є зігнуті металеві труби. Що стосується матеріалу металевих конструкцій санчат, то найкращим вважається алюміній. Проте, із зрозумілих причин, нині для виробництва санчат його майже не використовують, й у продажу переважно є лише санчата із нержавіючої сталі. Взагалі, найкращими вважаються повністю дерев’яні санчата, але цього року до Рівного вони не доїхали. Так само, як і снігокати — схожі на маленький мотоцикл на лижах санчата з кермом. Реалізатори просто бояться їх привозити через високу ціну — коштує така дитяча радість близько 200 гривень. Натомість з’явився новий вид — льодянки. Схожі вони на великі ракетки для малого тенісу, які, з’їжджаючи з льодяної гірки, підкладають під п’яту точку. У «Спорттоварах» такий «прикол» коштує 15-18 гривень. В інших торгових точках ціни на дерев’яно-металеві санчата перебувають у межах 42-50 гривень, найдешевші санчата вдалося знайти в «ЮСІ» за 39 гривень та в «Адідасі» — 30 гривень. Не порадували цінами й ринки, на котрих санчата коштують від 40 до 55 гривень. Найдешевше коштують санчата на дугах, дорожчі — ті, у котрих спинка не знімається, а відкручується, й найдорожчі санчата із спинкою, що легко знімається. У кіоску біля входу до речового ринку за 40 гривень можна придбати й пластмасові санчата. Дещо нижчі ціни зустрічаються на ринку «Здолбунівському». Якщо немає можливості придбати нові, можна скористатися оголошеннями в газетах і купити санчата, які вже когось раніше возили — в середньому коштують вони половину вартості нових санчат.

Лижі, ковзани Ще важче придбати в Рівному ковзани чи лижі. Чи не єдине місце, де є хоч якийсь асортимент — магазин «Спорттовари». Дерев’яні лижі львівського виробництва коштують тут 63 гривні, московського — 198 гривень. Дорослих пластикових лиж, які вважаються кращими й міцнішими за дерев’яні, в продажу немає взагалі. Можна придбати лише дитячий комплект з пластикових лиж, палок до них та кріплення за 168 гривень. Користуються попитом міні-лижі, котрі полюбляють не лише діти, а й дорослі — в асортименті є міні-лижі до 43 розміру за 12-21 гривню. Лижні палки продаються окремо й коштують 36 гривень. Кріплень та лижних черевиків нині в продажу немає. Натомість є вибір ковзанів російського та китайського виробництва як чоловічих, так і жіночих. Відрізняються вони кольорами та дизайном, кращими й дорожчими вважаються шкіряні ковзани, дешевшими — пластикові. Коштують ковзани від 180 до 297 гривень, раніше в продажу були також вітчизняні ковзани за 81 гривню, проте їх швиденько розібрали. Також можна придбати хокейні клюшки на лівий і правий бік за ціною 42 гривні за дитячу й 72 гривні за дорослу, та хокейні шайби за 2,10-2,70 гривні. Подібний асортимент і в магазині «Динамо», адже він, як і «Спорттовари», також належить ТОВ «МТВ». У магазині «Адідас» продаються дерев’яні лижі для дорослих за 36 гривень, міні-лижі за 9-16 гривень. На ринках та за газетними оголошеннями подібного не вдалося знайти взагалі. Така сумна ситуація пояснюється невисоким попитом на зимово-спортивний інвентар. Адже в Рівному немає жодного цивілізованого катка, й любителям поковзатися на льоду доводиться випробовувати долю, катаючись на природних водоймах. Що стосується прихильників лижного спорту, то ті, хто ним захоплюється всерйоз, купують необхідне обладнання у спеціалізованих магазинах в Києві. Привозити в Рівне професійне лижне оснащення ніхто не ризикує через надто високу й не всім доступну ціну. Наприклад, фірмові лижі коштують у середньому від 100-200 доларів, хороше кріплення до лиж — 60-150 доларів, лижні черевики — 85-450 доларів, лижні палки — 19-100 умовних одиниць і вище. Ті ж, хто їздить кататися на лижах у Карпати, найчастіше беруть інвентар напрокат на місці. У Рівному колись також можна було взяти ковзани чи лижі напрокат, проте нині це вже нереально. От і привчай в таких умовах дитину до активного способу життя, от і вислуховуй бідкання лікарів щодо проблеми ожиріння та надлишкової ваги, яка особливо активізується взимку. Схоже, що в рідному місті ця проблема ще довго буде актуальною, а наступні покоління дітей дізнаватимуться про види зимових розваг лише з Інтернету. В крайньому разі використовуватимуть для ковзання чи катання власні частини тіла, котрі, на відміну від різноманітного інвентарю, завжди з ними.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також