Знайшли те, що не шукали
15.09.2011 10:10 Адміністратор
4399
0
Ми у соцмережах:
Третього жовтня 1997 року безвісти зникли двоє людей. Як виявилося, увесь цей час вони пролежали на дні Горині у салоні автомобіля, разом із яким, судячи з усього, і потонули. Чотири роки тому міліція «списала» цю справу, і якби не випадкова знахідка водолаза-аматора, доля загиблих і досі залишалася б невідомою.
Минулого тижня до чергової частини Рівненського районного відділу міліції зателефонував мешканець Костопільщини і повідомив, що він, займаючись підводним полюванням в річці Горинь, неподалік села Козлин, на дні знайшов затонулий автомобіль «Фольксваген-Гольф». Міліціонери витягнули авто і виявили, що всередині лежать людські скелети. Правоохоронці стверджують, що на дні Горині знайшли Володимира Ковтунюка та Тетяну Борбенюк, які 14 років тому безвісти зникли.
Щоб витягнути авто з дна водойми, міліціонерам довелось викликати спеціальний кран. Водолаз, який повідомив, а згодом вказав на місце своєї знахідки, допоміг зачепити лебідку за фаркоп автомобіля. На березі в майже повністю замуленому салоні автомобіля «Фольксваген-Гольф» слідчо-оперативна група виявила рештки одягу та людські кістки.
Розповідає слідчий Рівненського районного відділу міліції Роман Сорока:
— Це були не цілі скелети, а лише їхні фрагменти. Вдалось знайти лише стегнові кістки чоловіка, залишки грудної кістки та жіночої стопи і фрагмент щелепи. Молоді люди, скоріше за все, загинули в результаті нещасного випадку. Принаймні слідів насильницької смерті на знайдених рештках не виявили. Не знайшли і суттєвих пошкоджень автомобіля, які могли свідчити про те, що його підпалили чи він був навмисно кимсь зіпсований.
Про те, що це міг бути нещасний випадок, свідчить і довідка, яку ми отримали з облавтодору. В ній йдеться, що нині майже зруйнований міст через річку Горинь з 1987 року був визнаний аварійним. Мешканці навколишніх сіл пригадують, що 14 років тому, коли могла статись ця трагедія, від мосту лишались тільки кілька прогнилих дощок. Селяни кажуть, деякі водії-екстремали все одно по ньому їздили, намагаючись скоротити дорогу. Траплялись випадки, коли на цьому мості в річку провалювались підводи з кіньми. Знайдені в затопленому авто людські рештки знаходяться в судово-медичній експертизі. Після того, як вони будуть повністю ідентифіковані, їх віддадуть рідним для захоронення.
|
| |
Незважаючи на те, що судмедексперти ще досліджують рештки загиблих, правоохоронці вже їх ідентифікували. Допомогли це зробити речі, знайдені в затонулому авто, — зокрема, посвідчення водія та залишки одягу та взуття.
Начальник УМВС України в Рівненській області Василь Лазутко впевнений, що рештки кісток належать молодим людям, які 14 років тому зникли безвісти:
— Сама подія сталась орієнтовно 3 жовтня 1997 року. Володимир із Здолбунова та Тетяна з Рівного у той час поїхали на авторинок в село Любомирку Рівненського району. Повертаючись з авторинку, вони хотіли проїхати через аварійний міст. Я думаю, що вони не справились з керуванням і автомобіль впав у річку. У той час було заведено розшукові справи, і ці люди перебували в розшуку понад 10 років як безвісти зниклі. Зараз судом вони визнані померлими. У порушенні кримінальної справи відмовлено, родичів ми про це сповістили.
Під час слідчо-оперативних заходів з’ясувалось також, що на автомобілі, який витягнули з дна річки, були номерні знаки, закріплені за іншим авто — «Опель-Рекорд», а затонулий в річці автомобіль за номером кузова серед зареєстрованих в Україні не числиться.
Начальник Рівненського обласного відділу ДАІ Ярослав Ковальчук говорить:
— Власником «Опеля» свого часу був мешканець села Оженин Острозького району. Ми знайшли і опитали його. Чоловік розповів, що продав авто іншому власнику, а той після ДТП здав його на шрот. Номерні знаки під час ДТП було втрачено. Не виключено, що загиблий хлопець свого часу пригнав «Фольксваген-Гольф» з-за кордону і не зареєстрував його. Для чого він пригнав його — зареєструвати та їздити самому, продати чи здати на запчастини, зараз сказати важко. Можна припустити, що номерні знаки від «Опель-Рекорда» він вчепив, щоб доїхати до Любомирки і по дорозі не мати проблем з Державтоінспекцією.
Випадки, коли чіпляють на автомобілі номерні знаки від інших авто, трапляються і досі. Водії їздять так, доки не зупинять працівники ДАІ та не вилучать автомобіль. Останній подібний випадок був нещодавно у Сарнах — наші працівники зупинили автомобіль «Хонда-Акорд», який в Україні теж не числиться, а на ньому були номерні знаками від «Мерседеса».
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686