Зуби і ліки

547 0

Ми у соцмережах:

Зуби і ліки

Список ліків, здатних викликати сухість у роті, вимірюється сотнями найменувань. Ця сухість негативно впливає на здоров'я порожнини рота, підвищуючи кількість шкідливих бактерій.

До цього переліку входять ліки для боротьби з печією, діуретики, бета-блокатори від підвищеного артеріального тиску, а також численні ліки на основі антигістамінів для боротьби з алергічними реакціями на кшталт полінозу.

Прийом деяких оральних контрацептивів істотно збільшує ризик розвитку альвеоліту — хворобливого стану, при якому порушується нормальне загоєння лунки після видалення зуба. Через це нерви і кістка залишаються під впливом зовнішніх подразників, що викликає біль і підвищує ризик подальшого розвитку інфекції.

Препарати від підвищеного артеріального тиску призводять до такого неприємного побічного ефекту, як збільшення тканин ясен. Під час нього виникає таке враження, що ясна починають виростати за межі зубів. До подібних препаратів належать блокатори кальцієвих каналів, а також ліки для запобігання судомним нападам та імунодепресивні препарати, які приймають після пересадки органів.

Не останню роль у поганій гігієні порожнини рота відіграють інгалятори для боротьби з астмою. До 3% їхніх користувачів стикаються з висипом у порожнині рота, викликаного грибком. А все через те, що в інгаляторах містяться стероїди, які зберігаються в порожнині рота і знищують деякі «хороші» бактерії, змінюючи цим бактеріальний баланс.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також