Бронетранспортерам проїзд заборонено

2282 0

Ми у соцмережах:

Бронетранспортерам проїзд заборонено

Мешканця Волинської області Михайла Кирилюка затримали під час спроби проїхати через Дубно на бронетранспортері. БТР забрали у райвідділ міліції, а водія відпустили. Подробиці цього конфлікту можуть стати у пригоді тим, хто ще збирається подорожувати нашою областю бронетранспортерами, танками чи іншими бойовими машинами.

Михайло Кирилюк: — Я придбав бронетранспортер за 25 тисяч гривень у Хмельницькій області через державну установу, яка продавала майно ліквідованої військової частини. На шляху додому мене зупиняли інспектори ДАІ і Хмельницької, і Тернопільської областей, однак, перевіривши документи, відразу ж відпускали. І лише в Дубні у працівників ДАІ під час перевірки документів виникли підозри, чи законно я придбав БТР і чи маю спеціальний дозвіл на керування цією військовою технікою.

 
Це не перша списана військова машина, яку я переганяю на Волинь. Така техніка користується попитом. Списані бронетранспортери мої покупці переробляють на джипи або тягачі. Цього разу вирішив купити БТР для власних потреб. Планував поставити на ньому лебідку, стрілу та використовувати для навантаження і перевезення лісу. Цього разу у Дубні за мною пристроївся ззаду автомобіль «Шкода» із міліцейськими номерами. А на виїзді з міста мене зупинили інспектори ДАІ на автомобілі з мигалками. Не знаю, хто це був — чи працівники ДАІ, чи районного відділу міліції, оскільки було темно і більшість з них була у цивільному. Судячи з синіх міліцейських номерів на авто, я зрозумів, що вони міліціонери. Нам одразу почали висувати претензії, мовляв, є інформація, що у нас на цей бронетранспортер підробні документи, говорили, що я не маю спеціальної категорії, яка давала б мені право керувати цим транспортним засобом. Спробував пояснити, що в інших областях проблем не було, пропонував подивитись документи, та мене навіть слухати не стали. Один з чоловіків зі «Шкоди» сказав, що може відпустити за дві тисячі гривень. Я відмовився платити, і тоді мені запропонували проїхати до районного відділу міліції. У протоколі затримання вилучення бронетранспортера мотивували необхідністю з’ясувати всі обставини. Я звернувся зі скаргою на дії міліції до міжрайонної прокуратури. Там визволити бронетранспортер не допомогли. Врешті я зміг забрати свій БТР лише через два місяці. Буду звертатися до суду за відшкодуванням завданих мені збитків. Ярослав Ковальчук, начальник Рівненського обласного відділу ДАІ: — Водія бронетранспортера затримали працівники Дубенського взводу ДАІ. У нього при собі не було усіх необхідних документів, які дають право керувати цим транспортним засобом. Крім того, у нього не було при собі усіх необхідних документів, що підтверджували б законність придбання цього транспортного засобу. Тому було прийнято рішення доставити автомобіль в Дубенський райвідділ міліції. Далі цим питанням займались працівники районного відділу міліції. Можу запевнити, що ніхто з працівників ДАІ у водія бронетранспортера нічого не вимагав та не забирав. Наскільки мені відомо, після того як власник бронетранспортера надав усі необхідні документи правоохоронцям, йому неодноразово пропонували забрати БТР з райвідділу. Втім, він чомусь відмовлявся це зробити. За його скаргами було проведено службове розслідування і встановлено, що працівники ДАІ діяли в межах чинного законодавства.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також