Часто позіхаєте? Менше їжте

790 0

Ми у соцмережах:

Часто позіхаєте? Менше їжте

Вчені характеризують позіхання як мимовільний рефлекс і навіть підрахували, що у здорової людини нормою вважається від 7 до 23 позіхань на добу. Саме по собі позіхання не діагностується як захворювання. Але якщо при цьому спостерігаються інші симптоми, варто звернутися до лікаря.

Фахівці навели список основних захворювань, маркером яких є позіхання.

Занадто часте позіхання може свідчити про ознаки ожиріння. Лікарі пов'язують ці два явища з тим, що у людей з надмірною масою тіла може бути порушена робота ендокринної системи і спостерігатися зміни гормонального фону. Це веде до постійної втоми і сонливості, внаслідок чого виникає позіхання. До того ж зайва вага може створювати тиск на грудну клітку і викликати гіпервентиляцію легень, пов'язану з утрудненням дихання і неможливістю зробити глибокий вдих.

Депресія також може спровокувати частіше позіхання через підвищення рівня гормону стресу. Крім того, позіхання може виникнути в результаті прийому антидепресантів, оскільки деякі препарати збільшують рівень серотоніну, що призводить до відчуття втоми.

Підвищена тривожність супроводжується стресом і точно так же може бути пов'язана з позіханням. У цьому випадку спостерігаються зниження життєвої активності, порушення роботи серця, що в сукупності може викликати часте позіхання.

Уповільнення серцевого ритму і знижений тиск є ознаками захворювань серцево-судинної системи. На це теж може вказувати зайве позіхання.

Іноді пацієнти, які перенесли інсульт, теж дуже часто позіхають. Лікарі вважають, що цей процес допомагає регулювати температуру постраждалих під час нападу мозку і тіла. Але в той же час відзначають, що безпосередньо перед інсультом може спостерігатися часте позіхання. Це є захисною реакцією організму і спробою запобігти нападу.

При захворюванні на розсіяний склероз порушено зв'язок між частинами тіла і мозком. Неконтрольоване позіхання спостерігається у пацієнтів з ураженням стовбура головного мозку. Дана ділянка відповідає за регулювання дій гортані, мімічних м'язів, порушення яких призводить до неконтрольованого й частого позіхання.

Про погану роботу печінки теж можуть «натякнути» часті напади позіхання. Збій в роботі печінки веде до порушення гормонального балансу, що викликає відчуття втоми і сонливості.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також