Чи бувають віщі сни?

5135 2

Ми у соцмережах:

Чи бувають віщі сни?

”З погляду сомнології, віщий сон — езотерична вигадка, — говорить Олександр Бузунов, директор Київського центру медицини сну. — Адже що таке сновидіння? Це перероблена інформація, яку людський мозок одержав за день або яка турбує його, а значить, теж ввесь час крутиться в голові. І не більше того. Якщо говорити про відкриття Дмитра Менделєєва уві сні, скажу таке: між часом, у який ми додивлюємося сон, і моментом, коли вже прокинулися, є межа. Але людина далеко не завжди може чітко її визначити. Можливо, Дмитро Іванович відкрив таблицю хімічних елементів вже наяву, у той коротенький проміжок, коли остаточно прокинувся, але йому здалося, що то був сон».

Сомнолог: «Це робота мозку — не більше» ”З погляду сомнології, віщий сон — езотерична вигадка, — говорить Олександр Бузунов, директор Київського центру медицини сну. — Адже що таке сновидіння? Це перероблена інформація, яку людський мозок одержав за день або яка турбує його, а значить, теж ввесь час крутиться в голові. І не більше того. Якщо говорити про відкриття Дмитра Менделєєва уві сні, скажу таке: між часом, у який ми додивлюємося сон, і моментом, коли вже прокинулися, є межа. Але людина далеко не завжди може чітко її визначити. Можливо, Дмитро Іванович відкрив таблицю хімічних елементів вже наяву, у той коротенький проміжок, коли остаточно прокинувся, але йому здалося, що то був сон». Нічого спільного з реальністю у віщих снах не бачить і Олег Мазур, сомнолог діагностичної бази «Меддіагностика» Київського медуніверситету ім. Прочанина: «Коли людина поринула з головою в якесь питання і дуже професійно ним займається, то її мозок ввесь час спрямований на те, щоб вирішити таке-то питання в цій сфері. І рано чи пізно мозок це рішення знаходить. Іноді рішення дуже чітко з’являється саме уві сні. От і вся «містика». От візьміть таблицю хімічних елементів. Вона ж не прийшла виноробу або ювеліру. Ні, її побачив той, хто всього себе поклав на розвиток науки, той, хто з ранку до вечора працював над пошуком відповіді на запитання: як же систематизувати хімічні елементи? Чому вони мають хімічну подібність при розбіжності у фізичних властивостях? І т.д.»

Священик: «Краще, коли сновидінь немає» ”Що таке сон? Це час, у який відпочиває і тіло людини, і психіка, тобто душа. І правильний сон, як говорили святі отці, — коли людина лягла в ліжко, їй нічого не снилося, а вранці вона прокинувся бадьорою і сповненою сил. Тому «віщі сни» — це зазвичай сатаниномрії, — розповідає отець Микола, настоятель храму Успіння Пресвятої Богородиці в селі Коцюбинське. — Так, у Священному Писанні є такі слова: »...і старці ваші сновидіннями настановлені будуть.…» Тобто Писання розглядає можливість настановлення людини уві сні. Відрізнити сон від Бога від сатанинського просто. Сон від Всевишнього спонукає до стану любові, миру. А сни від диявола збуджують гординю, зміцнюють людину в злості. Якщо ви посварилися з колегою, а уві сні прийшла думка попросити в нього прощення і на душі стало легко і радісно — значить, уві сні Бог торкнувся вашого серця. Але якщо уві сні ви сповнилися злості і, йдучи на роботу, розпалюєте в душі багаття інквізиції — ви бачили сон від диявола. Будувати життя відповідно до сновидінь не можна. І про це теж у Бога є слова: »...хто вірить снам, той подібний тому, хто обіймає тінь або ганяється за вітром...» Словом, сон варто розглядати як заспокоєння душі і тіла, а у вечірніх молитвах треба просити в Бога, щоб сон послужив «у заспокоєння немощів наших і ослаблення праць великотрудної плоті».

Нумеролог: «Сон у руку частіше бачать «одинадцятки»» ”Віщі сни — інформація, що приходить з енергоінформаційного поля Землі, — вважає Людмила Субота, нумеролог, магістр психології, психоаналітик. — І масштабність снів прямо залежить від людини, котра «запитувала» інформацію. Якщо це обиватель, інтереси якого обмежуються винятково його особистим комфортом, то максимум, що може прийти йому у віщому сні, — це натяк на підвищення по службі. Якщо ж мова про людей, що мислять глобально і живуть інтересами суспільства, то їм можуть приходити відкриття і пророцтва. Особливо якщо число енергії життєвого шляху в людини 11 або 22. У першому випадку це провідник, у якого загострена інтуїція і є дар прозріння, у другому — майстер. Саме про таких людей говорять, що вони неймовірним чином уміють щоразу опинятися в потрібний час у потрібному місці. Число це вираховується підсумовуванням чисел дня, місяця і року народження до найпростішого числа від 1 до 9. Скажімо, людина народилася 23 січня 1960 року. Тоді: 2+3+0+1+1+9+6+0=22. Сон у руку можна побачити на 7-й або 9-й особистий день (ОД), оскільки 7 — це енергія таємниці, знання, 9 — завершує ряд найпростіших чисел, тому її енергія ближче до космосу, а значить — до розгадки. Вираховується ОД так: персональне число(ПЧ) + число поточного місяця (ЧМ) + число поточного дня (ЧД). ПЧ: сума дня народження + сума місяця народження + сума поточного року. Скажімо, людина народилася 15 серпня, а надворі нині 2012-й рік. Значить ПЧ: 1+5(6)+0+8(8)+2+0+1+2(5)=6+8+5=19=1+9=10=1+0=1. Тобто ПЧ у неї «1». Наприклад, сьогодні 30 березня. Виходить, ОД цієї людини: 1+0+3+3+0=7. Тобто для неї той самий 7-й день, у який вона може побачити віщий сон.

П’ять фактів про сон Про найцікавіші — Олександр Бузунов, директор Київського центру медицини сну, і Олег Мазур, сомнолог бази «Меддіагностика» Київського медуніверситету ім. Прочанина. 1. Один цикл — не більше 120 хвилин Досі вчені не можуть пояснити, чому в різних людей цикл сну від дрімоти до фази швидкого сну різний. Але точно відомо одне: він не може бути менше 90 хвилин і більше 120. При цьому бадьорою людина почувається, тільки якщо прокинулася наприкінці останнього циклу (їх, як правило, 3-4). Тому перш ніж заводити будильник, проживіть тиждень без нього і прокидайтеся, коли захочеться. Середня тривалість сну за день — це і є ваша норма. 2. Поверхневий сон = ожиріння Лише під час фази глибокого сну нормалізуються функції організму, у тому числі — робота гормональної системи. Тому якщо людина спить поверхово, у неї порушується вироблення соматоотропіну — гормону, який відповідає за переробку жиру в енергію, і через певний час вона починає страждати від ожиріння, навіть сидячи на найсуворішій дієті. Також відсутність нормальних глибоких фаз сну загрожує імпотенцією або безплідністю. 3. Кольоровий сон — доля невротиків? Не зовсім правильно. Так, яскраві гостросюжетні сни бачать ті, у кого легко збудлива нервова система. Але нелегкі часи бувають у кожного. Тому кольоровий сон багато хто з нас точно бачив хоча б один раз. Але є серед нас такі махрові флегматики, яким сон у кольорі не відомий зовсім. Таких — близько 10%. 4. Передбачення хвороб Сон — час безроздільної влади підсвідомості. Тому іноді ми можемо побачити в сновидіннях не тільки все невисловлене, але й «напророчити» собі хвороби. Але в цьому немає містики — сигнали про неполадки йдуть у підсвідомість, а вона і видає нам сон, у якому, наприклад — їжа гірчить, щоб ми не їли. Так про себе повідомляє хвора печінка, навіть якщо немає ніяких ознак хвороби. 5. 19 діб без сну Це світовий рекорд, зафіксований Книгою рекордів Гіннесса, і належить він американцю Роберту Мак-Дональдсу. В Україні свій рекордсмен — Федір Нестерчук з Камінь-Каширського. Він не спить вже понад 20 років. Щоправда, невропатологи стверджують, що зовсім не спати людина здатна в середньому не більш 4-х діб. Адже через два дні змінюється гормональний фон і порушуються нейронні зв’язки. Ще через два починається руйнування клітин головного мозку. При цьому зростає навантаження на всі органи і системи. І якщо не лягти спати, процеси можуть стати необоротними. Тому, кажуть, волинянин хоч уривками, але в сон впадає. Втім, сам рекордсмен цього не заперечує: «Буває, сплю кілька разів на рік. Почну телевізор дивитися, очі закрию і дрімаю. Хоча й все чую, що навколо відбувається».

Про що говорять пози сплячих ”Зародок» На думку психологів, людям, що сплять у такій позі, не вистачає уваги, вони часто страждають від нереалізованості талантів. Нерідко дивляться на світ у рожевих окулярах. ”Колодою» Люди, котрі сплять на боці, як колода, прагнуть одержати від життя все. Вони легко йдуть на контакт, від чого часто страждають. Товариські, спокійні, раціональні. На боці, з витягнутими руками Психологи говорять, що люди, котрі сплять на боці, з витягнутими руками, — дуже обережні в житті. В усьому сумніваються, і їм складно приймати важливі рішення. ”Солдатики» Люди, що сплять як солдатики, на спині, — спокійні і замкнуті в житті. Багато значення надають своїй зовнішності, а ще їм подобається знаходитися в центрі уваги. Поза «павук» На думку фахівців, поза, коли людина спить, розкинувши руки в сторони (а-ля павук), означає, що в житті вона уважний слухач, але не любить планувати щось наперед. ”Жаба» Люди, котрі сплять у позі жаби, на животі, добродушні, через що їх часто обманюють. У житті вони непрактичні, іноді занадто егоїстичні і вперті.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також