Чи можна знизити ризик раку, видаливши молочну залозу?

1392 0

Ми у соцмережах:

Чи можна знизити ризик раку, видаливши молочну залозу?

Навіщо жінки, в яких не діагностували онкологічне захворювання, видаляють собі груди? Що це: онкологічна настороженість чи яскравий приклад канцерофобії?

Відповідає доктор медичних наук, керівник відділення пухлин шкіри та м'яких тканин Національного інституту раку Сергій Коровін: — Злоякісна пухлина, на відміну від інших хронічних захворювань, призводить до болісної смерті. Людина перебуває в повній свідомості і, відчуваючи сильний біль, швидко чи повільно згасає. Ніхто ще нікого не вилікував від цукрового діабету, гіпертонії або від ішемічної хвороби серця. Від цих хронічних захворювань люди теж, зрештою, помирають, але фінішна пряма при цих недугах не настільки болюча і трагічна, як при онкологічних пухлинах, які теж відносяться до тяжких хронічних захворювань. Ми не вправі стверджувати, що можемо вилікувати від них пацієнтів. Йдеться про можливість досягти тривалої стабільної ремісії. Приміром, багато пацієнток, які були прооперовані через рак молочної залози на ранніх стадіях, живуть десятиліттями. Але гарантувати повне одужання поки не може ніхто. Можливо, тому люди так бояться раку. Що стосується рішучого вчинку Анджеліни Джолі. Вона, звичайно, дама емоційна, але в даному випадку керувалася скоріше розумом, ніж почуттями. Актриса вчинила раціонально, її рішення засноване на наукових статистичних даних. Адже перед цим вона пройшла низку серйозних медичних досліджень і вислухала лікарський вердикт. Якщо у неї є спадкова схильність до раку грудей (від цього захворювання померла її мати) і є певна експресія генів, то ймовірність появи пухлини молочної залози в актриси становила 87%. Вона зважила всі "за" і "проти" і вирішила не ризикувати. Після подвійної мастектомії ймовірність розвитку в актриси раку грудей знизилася до 5%. Напевно, Анджеліна Джолі вчинила правильно.

Взагалі відчуття страху необхідне нам для самозбереження. Однак у деяких людей онкологічна настороженість перетворюється на якусь манію, коли людина весь час шукає в себе ракову пухлину. Що б у неї ні заболіло, де б не закололо — найперше думає про те, що це рак, і поспішає на прийом в онкологічну клініку. Нищить і себе, і своїх близьких, і лікарів. Таким пацієнтам потрібна допомога психотерапевтів та психіатрів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також