01.09.2015 07:31 Адміністратор
2497
0
Невеличке, по-європейськи затишне та ошатне містечко на Черкащині щороку скликає гостей на фестиваль чорнобривців.
«Маленька, хороша моя Золотоноша!» — цю веселу «кричалку» журналісти, учасники прес-туру, відразу підхопили і дружно скандували разом з місцевими, які, склалося враження, геть усі просто в захопленні від свого містечка. У Золотоноші і дорослі, й малі, і місцеві, і приїжджі зібралися на третій Всеукраїнський фестиваль чорнобривців. Декларуючи свій статус «столиці чорнобривців», Золотоноша вкрита клумбами з цими запашними квітами. Місцеві люди вважають, що чорнобривці — це наша, українська квітка, символ патріотизму. Тож із задоволенням брали з рук гарно вбраних дівчат маленькі букетики чорнобривців, перев'язані синьою та жовтою стрічками. І кріпили їх до свого одягу.
Розпочався день парадом вишиванок і урочистим відкриттям після реконструкції центральної площі, яка отримала ім'я Героїв Майдану. Як зазначив міський голова Віталій Войцехівський, на площу жодної копійки з бюджету не витратили. На ній ще встановлять ліхтарі, лавки і фонтани. Буде й композиція, відповідна до її назви, одним з елементів якої буде бруківка з Майдану. Звичайно, свято не обійшлося й без гіркого присмаку — на площі відбулося нагородження воїнів АТО, які загинули. Їхні нагороди вручили рідним. Квіти того дня лягли до пам'ятника героям «Небесної сотні». А до монумента Тарасові Шевченку поклали велетенський вінок, сплетений із чорнобривців. Над ним працювали 12 місцевих майстрів упродовж трьох днів.
Міський голова Віталій Войцехівський розповідає журналістам, якою буде незабаром реконструйована головна площа містечка
Юрій Ткаченко, голова облдержадміністрації, в Золотоноші розпочинав свою кар'єру:
— Патріоти — не лише ті, хто на передовій захищає нашу країну. Також патріоти — це ті, хто робить реальні справи тут, у тилу. І Золотоніщині з цим пощастило. Я дякую всім підприємцям, які подарували нове обличчя місту у вигляді цієї справді європейської площі, які дбають про його розвиток.
Віктор Полозов, підприємець і меценат:
— У наш жорстокий час так важливо зберігати доброту в душі! Тому дуже приємно, що у Золотоноші кожного дня, а особливо сьогодні — все так по-доброму. Душі золотонісців буквально осяяні патріотизмом, і це дуже відчувається. Думаю, велике значення має й прогресивність міського голови Віталія Войцехівського. Нічого не скажеш, молодець! Молодці і він, і його команда! Думаю, цій команді можуть позаздрити багато міст України.
Світлана Суддя, заступник міського голови з гуманітарних питань:
— На фестивалі — 300 учасників. Тут і митці, і хореографи, і співаки, які вправно презентують свої вміння у різних конкурсах. Крім того, комісія визначала переможців за кращу ікебану, букет, квіткову композицію, окремо серед вокальних конкурсів, кращу вишиванку, володіння поетичним словом, тематичні малюнки на асфальті та інші.
Віталій Войцехівський, міський голова Золотоноші, сподівається, що фестиваль незабаром стане візиткою міста:
— Якщо минулого року на фестивалі було лише кілька дітей у вишиванках, то на нинішньому святі вже значно більше людей у національному вбранні. Я сам не очікував такого масштабу! Цей фестиваль насамперед створений для єднання громади нашого міста. Я зустрів знайомих, які зізналися, що з деякими сусідами півроку не бачилися, бо часу не було. Сьогодні ж вони знайшли час і можливість зустрітися й поспілкуватися. На мою думку, спільна ідея такого фестивалю єднає громаду Золотоноші.
Юні мешканці Золотоноші
До речі, за кілька днів до фестивалю делегація із Золотоноші повернулась зі США, де обмінювалася досвідом управління містом, зокрема — організації дитячого літнього відпочинку та роботи комунального господарства.
— Річ у тім, що ми на околиці Золотоноші почали будувати новий табір відпочинку переважно спортивного напряму із залученням американських фахівців, — пояснив міський голова. —
Плануємо, що там, серед іншого, буде два відкритих спортивних майданчики, 25-метровий басейн. Уже готова стінка для скелелазання. Буде також територія для кінних і велосипедних прогулянок. Взагалі багато чого буде для дітей і для дорослих. Тому, зрозуміло, нам дуже хотілося вивчити американський досвід організації таборів відпочинку. Фінансує будівництво в Золотоноші українсько-американська фундація «Шепердз Фаундейшн Україна».
У США п. Войцехівський побував на підприємствах, які відповідають за водопостачання, водовідведення, вивезення сміття. Причому, в містечках, які за розміром нагадують Золотоношу.
Свято-Покровський Красногірський жіночий монастир заснований ще в 1680-1687 роках. На території монастиря є унікальне джерело з цілющою водою, до якого їдуть паломники з усього світу
— Головний висновок такий: ми в Золотоноші пішли правильним шляхом, — заявив п. Войцехівський.
— Віриться, що мине небагато часу, і ми в Золотоноші, як колись у нас казали, «доженемо і переженемо Америку». Зрозуміло, це жарт: ідеться не про конкурування з провідною державою світу, а про наш власний розвиток у правильному, визнаному в розвинутих країнах напрямку.
У правильному напрямку рухаються управлінці Золотоноші і в справі залучення інвесторів до створення нових промислових підприємств і розширення існуючих. Зокрема, тут працює лікеро-горілчаний завод «Златогор», чия продукція, особливо цілющі бальзами, визнана багатьма європейськими країнами і має безліч престижних міжнародних нагород. Найпотужніший в Україні завод із виробництва розчинної кави, в тому числі відомих марок «МакКофе» та «Петровська Слобода». Є сучасне олійне виробництво в Антипівці.
Як зазначає міський голова, інвестиції — це нові робочі місця, гроші в бюджет, співпраця в соціальних питаннях і, врешті, репутація міста, де цінують тих, хто вкладає в нього кошти. Коли голову запитують, в чому секрет інвестиційної привабливості Золотоноші, він відповідає так: «Просто ми чесно і щиро працюємо з інвесторами та справді хочемо їх у себе бачити».
Галина КОТУЛЬСЬКА.