Сьогодні наша розмова — про поширене і небезпечне жіноче захворювання, яке при поганій діагностиці, неправильному лікуванні або при тривалій відсутності лікування може призвести до раку. Як діагностувати і лікувати дисплазію шийки матки — розповідає гінеколог Медичного центру "Оксфорд Медікал Рівне" Лілія Іванюк.
Під дисплазією шийки матки розуміють атипові зміни епітелію в її піхвовій частині, що відносяться до передракових процесів. На ранніх стадіях розвитку дисплазія шийки матки є оборотним захворюванням, тому її своєчасне виявлення і усунення є надійним способом профілактики онкологічних ризиків. На відміну від ерозії, що виникає при механічному травмуванні тканин, при дисплазії порушення зачіпають клітинні структури тканин, які встилають шийку матки. Доведено, що нелікована дисплазія (якщо пацієнтка ще й інфікована вірусом папіломи людини) через п'ять років може призвести до онкопатології у 80% випадків. — Які симптоми повинні насторожити жінку? — Дисплазія шийки матки не має особливих, властивих тільки їй симптомів. Як правило, скарги, які пред'являють жінки з дисплазією, обумовлені супутніми запальними процесами в піхві й шийці матки. До таких скарг відносяться болі, свербіж або печіння, контактні кровотечі. Однак нерідко клінічні прояви повністю відсутні. — І як же встановити діагноз? — У першу чергу, необхідно регулярно відвідувати лікаря. У Медичному центрі "Оксфорд Медікал Рівне" передбачено, що при первинному візиті пацієнтці проводиться повний онкопрофогляд, навіть якщо немає жодних скарг. В огляд входять: огляд у дзеркалах, відеокольпоскопія, взяття цитологічного матеріалу на онкоклітини і на флору, дослідження молочних залоз. При показаннях призначається УЗД. — А як лікується дисплазія? — Характер лікування залежить від ступеня вираженості дисплазії шийки матки, розміру ураженої ділянки, віку жінки, наявності супутніх захворювань, бажання жінки зберегти репродуктивну функцію. Для успішного лікування необхідно усунути першопричину виникнення хвороби. Обов'язкове обстеження на вірус папіломи людини та інфекції, що передаються статевим шляхом. Проводиться санація статевих органів (лікування, спрямоване на усунення інфекційно-запальних процесів). Іноді після такого лікування дисплазія "йде". Застосовується і хірургічне лікування — видалення атипового епітелію за допомогою радіохвильової терапії. У нашій клініці лікування проводять за допомогою радіохвильового коагулятора DR. OPPEL ST-501 (Сургитрон). У цьому випадку загоєння відбувається швидше, і ускладнення бувають рідше. Такий спосіб підходить для жінок, які планують мати дітей. Своєчасне виявлення та усунення дисплазії шийки матки — надійний спосіб профілактики розвитку її грізних ускладнень. Бережіть себе і будьте здорові! Причини розвитку дисплазії шийки матки:
- наявність в організмі вірусу папіломи людини;
- імунодефіцит — придушення імунної реактивності хронічними захворюваннями, стресами, лікарськими препаратами, неправильним харчуванням і т. д.;
- активне і пасивне тютюнопаління — збільшує ймовірність розвитку дисплазії шийки матки в чотири рази;
- затяжні хронічні запалення статевих органів;
- порушення гормонального фону, викликані менопаузою, вагітністю, вживанням гормоновмісних ліків;
- раннє статеве життя і пологи;
- травматичні ушкодження шийки матки.
Відділення медичного центру:
|
|