Для непокірних готують закон «олійних плям»
14.07.2016 07:40 Адміністратор
2152
0
Ми у соцмережах:
Днями на Дубенщині громада через суд добилася, щоб Мирогощанська сільська рада не об'єднувалася із сусідньою Княгининською. За прикладом Мирогощі до суду можуть піти й інші, які не згодні з реформуванням. На непокірних, вже погрожують чиновники, приймуть так званий закон про «олійні плями».
Руслану Сивому постійно доводиться вносити зміни у карту із запланованими об'єднаннями
28 серпня у нинішній Мирогощанській та Княгининській сільських радах мали бути вибори. Проте Дубенський районний суд зобов'язав Мирогощанську раду скасувати рішення про об'єднання. Бо п'яти селам, які входять у Мирогощанську сільраду (Мирогоща-1, Мирогоща-2, Костянець, Липа та Мокре) і які ще кілька років тому офіційно зареєстрували територіальні громади, не сподобалося, що гроші, які отримають після об'єднання, доведеться вкладати у села Княгининської сільради. На сесії Мирогощанської сільради сьогодні, 14 липня, депутати на вимогу суду скасовуватимуть рішення про об'єднання і надсилатимуть лист у ЦВК з повідомленням, що виборів не буде.
Як прокоментував юрист територіальної громади «Мирогоща-1» Ігор Пшеюк, рішення Дубенського районного суду — прецедент. Вперше в Україні було визнано, що зареєстрована територіальна громада може впливати на процеси об'єднання. За словами пана Пшеюка, якби у районі спершу запитали мешканців, з ким вони хочуть об'єднуватися, а тоді вже об'єднували, судових рішень не було б.
Руслан Сивий, координатор Офісу реформ на Рівненщині:
— Вибори скасовувати не будемо. Впевнений, що до 28 серпня домовимося з активом цих територіальних громад. Потрібно було почути їхню думку. Визнаю, що ми недопрацювали. Хоча загалом Дубенський район складний. До прикладу, жодна сільська рада не хоче об'єднуватися із самим Дубном, бо переживають, що місто відбере у них землю.
В інших районах подібних прецедентів з судами не буде, бо тільки на Дубенщині пан Пшеюк зареєстрував територіальні громади. Хоча в області є чимало сільських рад, які не хочуть об'єднуватися. Особливо ті, де сільські голови бояться втратити посади.
Ті громади, які вже об'єдналися, що головне, не жалкують про рішення. Вони отримали додаткове фінансування і вже почали використовувати кошти. А для тих, хто не хоче об'єднуватися, ми чекаємо закону про так звані олійні плями. Він поставить сільради перед фактом: або вони самі вирішують, з ким об'єднатися, або їх об'єднають примусово, з ким вважатимуть за доцільніше. Бо не може реформа тривати 10 років.
Офісу реформ постійно доводиться перемальовувати карту із запланованими об'єднаннями. Так, Демидівський район, де мала бути одна громада, недавно розділився. На Дубровиччині, попри спротив чиновників, хоче виокремлюватися Колківська територіальна громада. А на Радивилівщині, де 28 серпня мають бути вибори до Козинської громади, в останній момент запротестувала проти об'єднання Теслугівська сільрада. Аби не скасовувати вибори в інших сільрадах, Теслугову дозволили поки не об'єднуватися і подумати. Перейменований на Вараш Кузнецовськ також передумав об'єднуватися з сусідніми сільрадами. Натомість Рівне домовляється з Квасилівською селищною та Шпанівською сільською радами.
Алла САДОВНИК.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686