Невдачі чоловіка в сексуальному житті часто називають імпотенцією, але це не зовсім правильно. Імпотенцією фахівці називають функціональний розлад чоловічого організму, при якому неможливо здійснити статевий акт ні за яких умов, що зустрічається не так вже й часто. Для означення проблем, які періодично виникають з ерекцією, лікарі-урологи використовують такий термін, як «еректильна дисфункція». При такій проблемі у пацієнта збережена здатність до оргазму і сім'явиверження (еякуляції).
Невдачі чоловіка в сексуальному житті часто називають імпотенцією, але це не зовсім правильно. Імпотенцією фахівці називають функціональний розлад чоловічого організму, при якому неможливо здійснити статевий акт ні за яких умов, що зустрічається не так вже й часто. Для означення проблем, які періодично виникають з ерекцією, лікарі-урологи використовують такий термін, як «еректильна дисфункція». При такій проблемі у пацієнта збережена здатність до оргазму і сім'явиверження (еякуляції). Проблеми сексуального характеру можуть турбувати чоловіків різного віку. Однак ці проблеми — настільки делікатна тема, що часто чоловіки затягують з візитом до уролога через психологічний дискомфорт. Варто відзначити, що порушення ерекції — досить поширене явище. За приблизними оцінками близько 150 мільйонів чоловіків у світі страждають від еректильної дисфункції. Фахівці, що займаються діагностикою та лікуванням «чоловічих проблем», пов'язують масштаби захворювання з низкою факторів, які можуть послужити причиною даної патології:
- Психологічні розлади: депресія, алкоголізм, наркоманія, страх статевого безсилля.
- Ендокринні розлади: порушення гормональної регуляції — зниження тестостерону, цукровий діабет, ураження деяких ділянок головного мозку.
- Розлади судинної системи (найпоширеніші): атеросклеротичне ураження кровоносних судин статевого члена, надлишок холестерину в крові, гіпертонічна хвороба, куріння, закупорка артерій малого таза як наслідок переломів кісток таза, порушення циркуляції крові в судинах пеніса.
- Органічні (анатомічні) зміни статевого члена: викривлення статевого органу.
- Неврологічні розлади: порушення кровообігу в мозку, розсіяний склероз, захворювання спинного мозку, периферичні токсичні нейропатії, хвороба Паркінсона.
- Медикаментозні причини: вживання препаратів, що сприяють зниженню тиску, гормональні препарати, снодійні.
- докладну розмову з лікарем, збір анамнезу та складання медичної карти;
- пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози;
- дослідження кровотоку судин статевого члена — доплерографія;
- вимірювання чутливості статевої сфери — біотозиметрія;
- вазоактивний тест — перевірка потенціалу судин статевого члена.
Відділення медичного центру:
|
|