Прихильники лікувального голодування кажуть, що це допомагає їм краще почуватися і краще виглядати, по-іншому поглянути на своє тіло і його можливості, відчути легкість... Чи так це насправді?
Нічого не їсти — ефективний спосіб схуднути? Ні, це ілюзія. Якщо протягом тижня ми не отримуємо ніяких калорій, ми втрачаємо приблизно 10% своєї початкової ваги. Проте варто лише повернутися до звичного раціону, як ми щонайменше знову знаходимо колишні кілограми, а то і набираємо зайве. При голодуванні людина, як правило, втрачає більше ваги, ніж при різних дієтах, але це триває лише до тих пір, поки знову не починається процес харчування. Після голодування вага відновлюється набагато швидше, ніж після дієт. Тривале (більше шести до восьми діб) голодування знижує основний обмін, і коли ми починаємо їсти, спочатку організм обходиться набагато меншою, ніж раніше, кількістю енергії. А все, що не витрачається, йде у жирові запаси.
Оновитися зсередини Найчастіше до методики лікувального голодування звертаються ті, хто хоче стати більш здоровим. Традиційна медицина застосовує так звану развантажувально-дієтичну терапію при бронхіальній астмі, ішемічній хворобі серця, гіпертонії, вегетосудинній дистонії. Розумно призначати голодування при аутоімунних захворюваннях, оскільки при ньому пригнічується активність імунної системи. При голодуванні настає ефект тимчасового поліпшення. Зникають болі, стабілізується загальний стан. Але все це триває, поки людина голодує. Методика лікувального голодування обов`язково супроводжується щоденними очисними клізмами і водними процедурами. Ті, хто хоча б раз голодував, говорять про ефект зовнішнього омолодження: у когось зникають синці під очима, у когось — мішки та в`ялість шкіри. Часто поліпшується стан волосся, нігтів, знижується пітливість. Стан шкіри нерозривно пов`язаний з діяльністю кишечнику. З нього всмоктуються в кров токсини, які представляють собою продукти розпаду речовин і життєдіяльності мікробів, а також ті шкідливі речовини — наприклад, фарбники і консерванти, які надходять з їжею. Тому для здорової шкіри важливо, щоб кишечник працював. Голодування активізує процеси травлення, зменшує навантаження на травну систему, трохи очищає слизову, у тому числі й кишечник.
Тільки під наглядом! Кому можна голодувати? Дорослим людям, якщо вони не мають протипоказань за станом здоров’я, а таких достатньо. В першу чергу це діабет, туберкульоз, тяжка форма анемії, онкологія, виразкова хвороба, анорексія, булімія. В процесі голодування ослаблюється імунний захист організму, тому багато хронічних захворювань можуть загостритися. Чим відрізняються різні види голодування? Найпоширеніше — так зване водне голодування, коли людина п’є лише воду. Деякі практикують голодування Бухінгера (вода з домішками фруктових соків, настоїв трав і відфільтрованих овочевих відварів). Сухе голодування (без їжі і без води) медики вважають небезпечним для здоров`я. Яка його тривалість? Все залежить від того, для якої мети проводиться голодування. Як правило, терапевтичний ефект досягається при голодуванні від одного до трьох тижнів. А в профілактичних цілях доцільно голодувати від доби до трьох з розвантажувальним періодом (час виходу з голодування) у три-сім днів. Як до нього готуються? В клініці за кілька днів до проходження курсу вас попросять перейти на легке харчування з молочних продуктів і рослинної їжі, овочів і фруктів, для того щоб підготувати організм до голодування. Крім дієти, потрібно буде зробити аналіз крові та сечі, ЕКГ і УЗД нирок. Які дні найважчі? Багато з тих, хто практикував голодування, кажуть, що два або три перші дні найважчі. Весь перший тиждень важкий, особливо для тих, у кого подразнений центр апетиту. Які можливі реакції? Можуть виникнути головні болі, нудота, печія, легкі нездужання, печінкові напади, безсоння. У клініках до голодуючих іноді навіть застосовують фармакологічне лікування, щоб нівелювати ці симптоми. Саме тому необхідно голодувати під спостереженням. Чи стомлює голодування? Так. Протягом дня може виникнути гіпоглікемія (зниження рівня глюкози в крові), яку знімають з допомогою ложки меду або відпочинку. А ось розмови про те, що голодування не суперечить фізичній активності, вельми сумнівні: лікарі в цей час її не радять. Як виходити з голодування? До їжі треба повертатися поступово. Чим довше голодування, тим, відповідно, більш плавним повинен бути вихід з нього. Як правило, в перші дні дозволено тільки розбавлені свіжовичавлені соки, і не з усіх фруктів і овочів. Універсальний лише морквяний сік, він підходить майже всім. Наступний етап — нерозбавлені соки, потім слизові відвари злакових, потім рідкі каші на воді і пюре з термічно оброблених фруктів і овочів.