«Група підтримки» заблокувала роботу суду

1460 0

Ми у соцмережах:

«Група підтримки» заблокувала роботу суду

Звичайна, здавалося б, скарга у цивільній справі начебто про купівлю-продаж автомобіля між знайомими людьми заблокувала роботу частини суддів Рівненського апеляційного суду на увесь день. На засідання прийшли якісь люди, чіплялися до всього, навіть до герба і прапора, галасували й відмовлялися виходити із зали засідань. Хтось із них зателефонував на «гарячу лінію» СБУ й заявив, що судді поводяться «неконституційно».

28 січня під час розгляду справи позивач заявив відвід судді-доповідачу Наталії Бондаренко, звинувативши її в упередженості, а також відвід усім суддям Рівненського апеляційного суду через те, що суд, на його думку, утворений у неконституційний спосіб та є нелегітимним. Про це повідомляє пресцентр судової влади України.

Крім позивача та представника апелянта, на засідання прийшло близько десятка людей, які не мають стосунку до справи. Це не заборонено, якщо засідання не є закритим. Але ці люди, як заявили пізніше судді, поводилися зухвало, галасували, не реагували на зауваження й відмовлялися назвати себе. Насправді встановити їхні особи не складно, адже вхід у суд — через турнікет і чергового, якому потрібно показати посвідчення особи, про що роблять запис у журналі. До того ж, є відеозапис засідання. Коли суд оголошував ухвалу щодо заявлених відводів, ці люди знову здійняли галас і зрештою відмовилися залишити судову залу, через що інші справи, призначені на цей день, не розглядали.

Після дзвінка на «гарячу лінію» СБУ суддя Бондаренко та секретар судового засідання змушені були давати пояснення в обласному управлінні СБУ. Зрештою суддя та її колеги Світлана Гордійчук і Надія Ковальчук заявили у Вищу раду правосуддя про тиск і втручання в їхню професійну діяльність. Судді вважають, що на них намагаються незаконно впливати, аби згадана справа була вирішена на користь позивача. Вища рада правосуддя повідомляє, що буде проводити перевірку викладених фактів.

У суді кажуть, що таке тут вперше і що у такий спосіб засідань раніше не зривали. Хто ці люди — не знають, але припускають, що їх могла покликати одна зі сторін у справі. Судді взяли самовідвід і цю справу більше не розглядатимуть. Після того, як один із суддів Апеляційного суду вийде з відпустки, буде сформовано іншу колегію й призначено дату розгляду цієї справи.

Олена Кузьменко з прес-служби Рівненського апеляційного суду пояснила, якщо на суд знову прийде група громадян, їх не можуть не впустити, оскільки засідання відкрите. Але якщо вони порушуватимуть правила поведінки в суді, втрутиться охорона суду. Порушників можуть оштрафувати, а за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину може настати кримінальна відповідальність.

Світлана Федас


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також