Кандидате, зроби дах!

1677 0

Ми у соцмережах:

Кандидате, зроби дах!

Жодна передвиборна кампанія не обходиться без зустрічей кандидатів із виборцями. Зустрічаються будь-де: в громадських приймальнях, дворах багатоповерхівок, на своїх же підприємствах. Мешканці міст і сіл вибори сприймають як спосіб вирішити свої проблеми. У майбутніх кандидатів можна попросити і труби в будинку замінити, і дах перекрити, і навіть влаштувати на роботу на його ж фірму. Який же кандидат не погодиться допомогти своїм виборцям! Або, що буває значно частіше, вдати, що піклується про них.

На Рівненщині зустрічі кандидатів у нардепи з виборцями такі ж, як і в інших областях. Різниця лише в темах, які турбують мешканця сільського та міського. На особистих прийомах громадян до кандидатів йдуть здебільшого вирішувати проблеми приватного характеру. У дворах порушують житлово-комунальні проблеми, нерідко пропонуючи віддати свої голоси в обмін на відремонтований дах. А в селах просять одразу для всіх: газ, школу, воду.

Врятуйте від собаки!

До кандидата в народні депутати Віталія Грицака на кожен прийом приходить по кілька десятків людей. У більшості випадків — не за адресою. Віталій Грицак не приховує, що не зможе допомогти багатьом скаржникам, бо порушені питання — зовсім не його компетенція. Наприклад, вплинути на рішення суду чи змусити сусідку повернути позичені у скаржника гроші, приватний будинок відремонтувати. Слухати доводиться різне. Так, на одному з останніх прийомів п. Грицак послухав релігійну проповідь, читав на телефоні дівчини-скаржниці повідомлення з погрозами від колишнього шанувальника, якого знайшла у соцмережі, а тепер просить від нього порятунку, вислуховував скарги на обласну прокуратуру. Зверталися також із проханням допомогти повернути депозит у збанкрутілому банку або ж профінансувати поїздку спортсменів на змагання з регбі. — Днями одна жіночка зателефонувала серед ночі з криками, що її собака на подвір'ї загриз її ж кролів. Просила приїхати разом з міліцією та розібратися, — розповів про кандидатські будні Віталій Грицак. Прийнявши кілька сотень людей, учасник виборчих перегонів підсумовує: є кілька категорій скаржників. Одна — так звані штатні, які постійно всюди скаржаться, наче це для них — хобі. Друга категорія — люди з психічними проблемами. Третя просить те, що депутат вирішити не може. Четверта — освічені мешканці, які розуміють, що кандидат чи депутат може зробити, а чим не допоможе. Нерідко звертаються за матеріальною допомогою на лікування.

Шукають роботу

Кандидат Олег Червонюк паралельно із зустрічами з виборцями у дворах будинків проводить екскурсії на своєму льонокомбінаті, після яких спілкується з гостями. Рівняни розпитують, як він починав свій бізнес, цікавляться, звідки приїхав на Рівненщину та ким працював до цього. Червонюк пригадує, як на другому курсі інституту починав бізнес, коли придбав два ящики зубної пасти та просто продавав її на вулиці. Доволі часто просять влаштувати на роботу на підприємстві. Втім, каже, п. Червонюк, додатково робітників набиратиме згодом, після розширення виробництва, а тому просить залишати у приймальні своє резюме. Житлово-комунальні теми з виборцями цей кандидат принципово не обговорює. Мовляв, цим повинні займатися міські чиновники, а не майбутні депутати Верховної Ради.

Дайте грошей на під'їзд

У колишнього голови облдержадміністрації Віктора Матчука мешканці одного з будинків на вулиці Черняка просили відремонтувати під'їзд і щось зробити, аби підвал не затоплювало. Люблять виборці поговорити також про політику. Зокрема дискутували на тему ув'язнення Юрія Луценка, шансів опозиції на перемогу, фальсифікації результатів виборів і таке інше.

А нам — воду

Сільський житель, виявляється, мислить більш глобальними категоріями, не враховуючи випадків, коли люди звертаються за матеріальною допомогою на лікування. У селі громада просить для всього села, вулиці чи навчального закладу. Так, у Анатолія Юхименка в Гощанському районі просили відновити водопостачання у кількох селах, комп'ютери для школи, дорогу збудувати. А один ансамбль звернувся з проханням придбати для нього чоботи та музичні інструменти. У дворі одного з будинків молоді матері просили облаштувати дитячий майданчик. А присутні на зустрічі пенсіонерки, навпаки, благали кандидата нічого такого не будувати, щоб у дворі не було галасу. Усе закінчилося сваркою між мешканцями.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також