10.10.2013 00:05 Адміністратор
5246
0
Чи наважиться міський голова Рівного Володимир Хомко замкнути свій кабінет і піти разом з підлеглими у неоплачувану відпустку? Так зробив міський голова Калуша, що на Івано-Франківщині, — там упродовж кількох місяців не надходили кошти з казначейства, тож робота чиновників втрачала будь-який сенс. У Рівному ситуація не краща — держказначейство заборгувало майже 9 мільйонів гривень. Грошей, потрібних на зарплатню, ремонт доріг і дахів... Зрештою, для того, щоб розрахуватись із кредиторами, які досі в борг і дороги ремонтували, і матеріали надавали. Тепер в борг уже працювати не хочуть. Тому-то й стоїть без асфальту ще з весни дорога на вулиці Київській у Рівному. Деякі фахівці запевняють: простоїть так ще з рік, і не зруйнується. То може, й все інше постоїть, не зруйнується, доки голова і його команда економитимуть бюджетні гроші, відпочиваючи за власний рахунок?
Юрій Проник, начальник Служби автомобільних доріг у Рівненській області:
— Те, що зняли верхній шар асфальту на Київській та Соборній — не біда. Нижній шар асфальту завжди міцніший, тож як мінімум рік простоїть. Погана погода його не зруйнує, а якщо й з'явиться якась ямка, то фірма, що виграла тендер, її залатає. Такі деталі одразу передбачають у договорі. Та й їздити після того, як зняли верхній шар, стало легше, бо ям немає. Верхній шар асфальту часто знімають задовго до ремонту. Головне, аби гроші на ремонт давали. Бо ж казначейство заборгувало підприємствам, які робили дороги Рівненщини, 45 мільйонів гривень. А до кінця року ще 50 млн. грн. мали б виділити.
|
| |
Ми зараз у надзвичайно складній ситуації. Повернувся з Києва дуже розчарований, бо грошей, зрозумів, не буде. А я ж особисто фірмам-підрядникам обіцяв розрахуватися за роботу. Тепер дехто дзвонить і погрожує навіть фізичною розправою. Але й їх зрозуміти можна, підприємці у безвиході. Вони ж роблять ремонти за свої кошти, навіть аванси ніхто їм не виплачує, бо це заборонено законом. Беруть кредити, відремонтовані дороги здають в експлуатацію, відсотки тим часом ростуть, а гроші їм не повертають. Багато фірм уже відмовилося від виграних тендерів. Нам взагалі стало важко проводити тендери на поточні ремонти доріг, ніхто не подає заяви на участь, бачачи, яка ситуація з грішми.
Володимир Хомко, міський голова Рівного:
— Ви, напевно, чули, що нещодавно міський голова Калуша з усім міськвиконкомом пішов у відпустку через те, що казначейство затримує кошти. Наслідувати цей приклад я не збираюся: демарш має характер відчаю. Уявіть собі, щоб місто на місяць чи більше залишилося взагалі без влади — це неможливо. До мене щодня приходять із десятками скарг, постійно потрібно вирішувати проблеми, втручатися у роботу чи то ЖКП, чи то навіть приватних підприємств. От уявіть, що зараз би якась котельня припинила працювати? Куди б ішли люди по допомогу?
У Рівного 9 мільйонів у казначействі "зависло", а в Калуші — 10 мільйонів, хоча це місто втричі менше, тож для них це дуже велика сума.
На асфальтування доріг у Рівному з державного, міського та обласного бюджетів загалом було передбачено 32 мільйони гривень, і ми могли зробити за ці гроші не менше, ніж торік. Але не можемо навіть приступити до роботи. Від 25 серпня казначейство лише один раз переказало кошти, але тільки 10% від заявленої суми.
У місті чекають на ремонт не лише Київська та Соборна, а й дорога в Новому Дворі, по якій вже їздити неможливо, і частина дороги між мостами на Млинівській, і дахи, і двори. Думаю, на Млинівській та у Новому Дворі асфальт зробимо, навіть якщо казначейство грошей не виділить, бо ШЕУ, підпорядковане міській раді, робитиме все, що ми скажемо. А ось Київську та Соборну фірми, які повигравали тендери, ремонтувати без авансу не хочуть. Мені не погрожують, як Юрію Пронику, я все-таки набагато менші суми винний підрядникам, але працювати відмовляються. Так, ВАТ "Рівнешляхбуд", яке має ремонтувати Київську, просить вже навіть не аванс, а щоб ми розрахувалися за вулицю Коновальця, яку вони ремонтували. Але боюся, що гроші казначейство пропустить лише у грудні, і покрити асфальтом Київську та Соборну не встигнемо. Робитиму все, що від мене залежить, аби зрізані ділянки зробили, бо за зиму вони зруйнуються. Тільки без грошей бітум завезти не вдасться.