Клітини раку можуть "прокидатися" через десятиліття

580 0

Ми у соцмережах:

Клітини раку можуть 

Науковці зазначають, що виявили докази того, що ракові клітини можуть "спати" і таким чином уникати наслідків хіміотерапії, а потім знову "прокидатися".

За словами вчених з Інституту досліджень раку, це відкриття може пояснювати, чому деякі види раку повертаються через багато років після того, як людина, здавалося, вилікувалася. Дослідники проаналізували історію хвороби пацієнта, в якого лейкоз повернувся після 20 років ремісії. Отримані результати можуть допомогти лікарям виявити клітини, що "сплять", "розбудити" їх і вбити.

"Хитрі" клітини

Дослідження, опубліковане в журналі "Лейкемія" (Leukemia), виявило, що ракові клітини, які "прокинулися" у пацієнта через два десятиліття, були схожі на групу ракових клітин, що були у нього до ремісії. Коли пацієнту було чотири роки і в нього діагностували рідкісну форму лейкемії, у нього взяли зразки крові й кісткового мозку. Потім їх порівняли зі зразками, взятими, коли хвороба повернулося до чоловіка у 25 років. На думку науковців, ці клітини могли вижити, бо росли набагато повільніше, ніж інші ракові клітини, а хіміотерапія атакує ті клітини, які швидко діляться. Відкриття показало "хитрість" ракових клітин, каже керівник дослідження професор Мел Грівз, директор Центру еволюції і раку в Інституті досліджень раку в Лондоні. "У майбутньому ми, можливо, зможемо прискорити ріст цих передракових клітин, щоб їх можна було виявити і вбити за допомогою хіміотерапії, зменшивши ризик рецидиву", — каже він.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також