Жодні вибори міського голови Рівного не відбулися без участі дивних персонажів, шанси яких бути обраними дорівнюють статистичній похибці. Нинішні вибори — не виняток. За кілька годин до завершення подачі документів до виборчої комісії серед восьми бажаючих яскраво, мов лисина, світиться прізвище Ляшко. Звісно, що це не відомий усій країні скандальний власник блискучої лисини. У наших краях під прізвищем Ляшко вже вдруге йде на вибори...
Олег Ляшко, який ще минулого року був Олегом Бернацьким
Ми намагалися дізнатися у новоспеченого Ляшка, на що він розраховує на виборах і як йому другий рік живеться із новим прізвищем. Відповідати новітній Ляшко не захотів, але й так ясно, що живеться йому непогано — бідна людина не буде викидати дев'ять тисяч гривень на реєстрацію кандидатом у міські голови без жодних надій ці гроші повернути.
Щодо інших кандидатів у міські голови Рівного, серед яких є і нинішній голова Володимир Хомко, то більше нічого особливо екзотичного у них самих та їхніх програмах немає. Не вірите — можете самі почитати.
Вчора, 30 вересня, був останній день подачі документів для реєстрації кандидатів у міські (сільські) голови та у депутати місцевих рад. Кандидати та партії активізувалися тільки за два дні до цього. Багато партій ще не могли визначитися з прізвищами у списках, які то викреслювали, то вписували, залежно від того, як і хто встигав домовитися. Коли версталася газета, у міську територіальну комісію Рівного документи подали дев'ять кандидатів на посаду міського голови та 12 політичних партій. В обласну ТВК — 9 партій. Втім, часу ще було до півночі, тож не виключено, що всі 16 партій, які заявляли про свою участь у виборах, виставлять кандидатів на округах. До слова, у партійних списках — значна частина нинішніх депутатів і чиновників.
Щоб стати кандидатом у міські голови Рівного, кожний з дев'яти претендентів заплатив по 9 тисяч гривень грошової застави. Але навряд чи рівняни визначаться з кандидатурою міського голови у день виборів 25 жовтня. Експерти прогнозують: малоймовірно, що хтось із кандидатів зуміє заручитися підтримкою понад 50% виборців. Тож другий тур неминучий.
Першими у міську ТВК прийшли волонтерка Вікторія Шинкаренко та чинний міський голова Володимир Хомко. Вікторія Шинкаренко — лідерка волонтерської організації "ДАР", ще торік вона заявляла, що політика її не цікавить. Втім, цього літа свою думку підприємниця змінила і подалася у міські голови як самовисуванка. Володимир Хомко на цих виборах теж балотується як самовисуванець, хоча у 2010 році він ішов у міські голови від "Всеукраїнського патріотичного союзу". Нагадаємо, що пан Хомко на посаді — уже сьомий рік.
Основними конкурентами на цих виборах вважають Володимира Хомка та Дмитра Якимця. У міські голови пана Якимця висунула партія "Громадський контроль", яку створили під бренд однойменної громадської організації у 2014 році.
У крісло міського голови хочуть також потрапити Олексій Бучинський, Олексій Муляренко, Григорій Зарічнюк, Олександр Лащук та Юлія Герасим'юк. Пан Бучинський висунутий політичною партією "Свобода", в якій уже тривалий час. Нині Олексій Бучинський — начальник обласного управління Державної служби з питань праці, а у 2014 році очолював Рівненську РДА.
Олексій Муляренко, якого висунув Блок Петра Порошенка "Солідарність", став відомим на Рівненщині під час виборчої кампанії 2014 року, в якій він від президентської партії балотувався у 153-му окрузі. Вибори пан Муляренко програв Юрію Вознюку, проте набрав одну з найбільших кількість голосів серед усіх кандидатів-мажоритарників області. Останні місяці пан Муляренко — радник голови ОДА Віталія Чугуннікова. З весни було оголошено, що пан Муляренко буде заступником Чугуннікова, проте Кабмін кандидатуру так і не затвердив. На цих виборах пан Муляренко також перший у списку БПП до міськради.
Олександр Лащук, який балотується від Європейської партії України, — один з найбільш пізнаваних депутатів Рівненської міської ради, куди був обраний як "свободівець". Безуспішно намагався потрапити у парламент минулого року від Радикальної партії, окрім того, тривалий час ніде офіційно не працював, проте минулого року став директором ГО "Час-Дій.
"Громадянська позиція" висунула кандидатом у міські голови Григорія Зарічнюка, полковника міліції у відставці та колишнього керівника УМВС, який нині очолює одне з ОСББ у Рівному.
У передостанній день реєстрації у міську ТВК заніс документи самовисуванець на прізвище Олег Ляшко, який ще минулого року був Олегом Бернацьким, адвокатом і колишнім головою Радивилівської РДА. Серед кандидатів — і Юлія Герасим'юк, активістка рівненського Євромайдану та, за даними ЗМІ, очільниця Фонду підтримки цінностей Майдану. На вибори пані Герасим'юк іде як самовисуванка, інформації про те, чим заробляє на життя молода кандидатка, немає.
P.S. Коли газета вже була здана у друк, документи до міської ТВК принесли ще два кандтдати на посаду міського голови Рівного: пенсіонер, який відомий своїми судовими позовами проти центральних органів влади, Василь Цинко та громадський активіст і засновник велокави у Рівному Зураб Кантарія. Пан Цинко - самовисуванець, пан Кантарія - від "Сили людей".tag:Ляшко-Бернацький