Медицина катастроф потребує швидкої допомоги

631 0

Ми у соцмережах:

Медицина катастроф потребує швидкої допомоги

Малі зарплати та погані умови праці змушують людей звільнятись із Рівненського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Такий стан неприйнятний, адже невідкладна допомога має бути пріоритетною.

На сьогодні Центр не має заборгованості по зарплаті, але виплати мізерні. До того ж, у грудні не вистачить близько 2 млн грн на матеріальну допомогу водіям та обслуговуючому персоналу. Якщо деяких ліків вистачить й до серпня 2020 року, то по окремих позиціях препаратів немає вже. Роками не оновлювався автопарк Центру - усього 135 швидких, а найстарішій двадцять років. Лише нещодавно фонд Рената Ахметова надав області 5 нових машин. Потребує вдосконалення й питання штатних одиниць.

- Маємо переламати негативну тенденцію у структурі. Є проблеми, розв’язання яких потребує фінансів та державної підтримки, але є те, що треба вирішувати керівнику. Тому, по-перше, потрібно знайти модель безперебійної роботи Центру у першому кварталі 2020 року, адже вже далі заклад фінансуватиметься через НСЗУ, по-друге, зняти напругу в колективі, - наголосив голова ОДА Віталій Коваль.

Так, проблему виплати зарплати зможе вирішити медична субвенція, що має надійти наприкінці року, а з 1 січня 2020 року очікується підвищення зарплати на 19%.

На перший квартал 2020 року лише з обласного бюджету для Центру передбачили 8 млн грн, а це в чотири рази більше від попереднього року.

Вже на найближчій нараді із керівниками районів та ОТГ розглянуть питання стабільного дофінансування екстреної допомоги за рахунок інших субвенцій з місцевих бюджетів. Фахівці Центру також мають підготувати пропозиції щодо чіткого розрахунку потреби в ліках на І квартал 2020 року.

Читайте також:  Сергій Подолін про візит до медиків:«Це не медицина катастроф. Це катастрофа»


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також