Першим помітним вчинком новоствореної патрульної поліції Рівного стало скасування заборони на проїзд центральною частиною вулиці Соборної. У середу звідти зникли знаки, які обмежували рух транспорту з 7.00 до 21.00. Рішення логічне, адже цю заборону з часу її запровадження постійно порушували, а сама Соборна вдень ставала великою парковкою, де залишали авто десятки «порушників».
Керівник патрульних Сергій Мерчук (на фото) вирішив навести порядок у центрі міста, після чого жодні заборони будуть не потрібні: — Ми вирішили провести експеримент: на три місяці знаки зняли. Якщо нам вдасться навести лад без знаків, то так і залишиться. Оскільки в перший день пішла робота, мені здається, що буде позитивний результат. Це буде і додаткове підвищення репутації поліції, тому що за всі роки нашій ДАІ це так і не вдалося.
19 квітня у Рівному на майдані Незалежності склали присягу 193 патрульних поліцейських. Подивитися на це зійшлося кілька сотень рівнян. Люди буквально обліпили два десятки поліцейських автомобілів. І чи не у кожного була цікавість — невже ці хлопці та дівчата не будуть красти і брати хабарі? Голова Національної поліції Хатія Деканоідзе, яка приїхала з Києва подивитися на присягу, підбадьорила новобранців: мовляв, досвіду у вас ще нема, помилки у поліції були і є, але нехай критики замовкнуть, бо все хороше ще попереду.Хатія Деканоідзе обіцяє запитати у всіх містах: «що думають люди про поліцію?»
Сергій Мерчук, начальник управління патрульної поліції Рівного:
— Як на мене, патрульні-рівняни справляються з обов'язками досить добре порівняно з іншими містами, в яких я був. Розмови в ефірі не замовкали цілу ніч — виїжджали на виклики, доповідали, надавали допомогу в евакуації авто. У першу зміну 19 квітня з 20.00 до 8.00 ранку виїхало 50 патрульних. За цей час зафіксували близько 30 викликів — трапилася одна крадіжка, був ще грабіж, бійка, просили виїхати і на сімейні чвари. Також склали 13 протоколів на водіїв, які ставили автомобілі під знак, проїжджали на червоне світло, пересікали подвійну лінію, паркувалися у центрі Рівного там, де цього робити не можна — зокрема, і на тролейбусній зупинці біля пам'яника Марії Несвицькій. Але якихось проблем у нас поки не виникало. Загалом рівняни на нашу появу реагують добре. В середу о 8-й ранку на чергування заступила вже друга частина особового складу. Всього у місті буде працювати 193 патрульних, з них 26 дівчат, 24 учасники бойових дій, 18 працівників колишньої міліції.
Подивитися на присягу прийшли сотні рівнян
Хатія Деканоідзе, глава Нацполіції:
— Я рада, що патрульну службу у Рівному очолить Сергій Мерчук, він показово поводився у Києві, для нього не існує подвійних стандартів. Мені відомо про проблеми недостатності спеціального обладнання, автомобілів, форменного одягу, гідної зарплатні, але керівництво поліції робить усе, аби поліцейські Рівненщини могли гідно нести службу. Нас часто критикують за помилки. Так, ці молоді люди не ідеальні, але суспільство їм довіряє. Вони працюють нормально, я задоволена. А щоб побачити, чи люди задоволені, ми запускаємо соціальне опитування по всіх містах країни, де діє патрульна поліція — у Львові, Харкові, Дніпропетровську та інших.
Серед патрульних — 26 дівчат. З собою на чергування візьмуть бронежилет, кайданки, палицю, пістолет та газовий балончик
Тарас Дорощук, патрульний поліцейський у Рівному:
— Раніше я працював інструктором у тренажерному залі, сам із Рівного. Пішов у поліцію, бо хочу захищати людей, навести лад на вулицях. У наші обов'язки якраз входить стежити за дотриманням правил дорожнього руху та громадським порядком. Наприклад, якщо хтось на Соборній неправильно паркуватиметься у зоні, де діє знак «зупинка заборонена», то будемо виписувати водіям-порушникам постанови і штрафувати їх. Чимало ж є таких людей, що ставлять авто де попало.
На вулиці Рівного виїдуть 193 патрульних