19.09.2013 00:24 Адміністратор
1401
0
Депутатам міської ради Рівного остаточно надокучили громадяни, які користуються своїм законним правом бути присутніми на сесіях. Настільки надокучили, що комісія міськради з питань регламенту і депутатської етики заходилася обговорювати, як саме депутатам у залі засідань від тих громадян відгородитися. Мовляв, порядок ці громадяни порушують. Ну майже терористи ті громадяни, лише поки що без зброї та без бомб. Але ж за громадський порядок у нас відповідає міліція — нехай у неї голова болить. А депутатам варто дбати не про загорожі та бар'єри, а про те, як виконати хоча б щось із того, що вони нам обіцяли перед виборами.
Андрій Грещук, секретар міськради Рівного:
— Сесійна зала не безмежна: у ній лише 50 місць для відвідувачів. А при розгляді резонансних питань людей приходить більше. Тож мусимо пропускну систему вводити. Як реагувати на порушення у сесійній залі? Ніяк. Адже приходять на сесію помічники депутатів, а кожен депутат їх має по п'ятеро. І як їх не пустити? Чи колишній депутат міськради приходить, бо має таке право, і сидить на сесії, вигукує щось, порушуючи порядок. Чи депутат облради вириває шнур з розетки, щоб вимкнути апаратуру. Як його зупиниш? Це треба за руку зловити, зафіксувати, у міліцію заяву написати, а потім ходити давати правоохоронцям пояснення. Але й це непросто зробити. Скажімо, коли у сесійній залі блокували трибуну, я викликав міліціонерів. А вони приїхали і кажуть: "Хіба блокування трибуни — це порушення громадського порядку?".
Щодо встановлення бар'єру, то це питання ще вивчимо. Думаю, що з нього будуть сміятися... До речі, в облраді є порядок, бо там на кожних дверях сесійної зали стоїть по чотири міліціонери, тож туди на сесії сторонні не йдуть.
|
| Про "пропускний режим" депутати заговорили, мабуть, після нещодавніх "земельних сесій", коли в залі засідань було багато помічників депутатів і активістів |
Любомир Гладун, депутат міськради:
— Приміщення сесійної зали не зовсім пристосоване для роботи. Може, у ньому якесь відгородження потрібно зробити, встановити бар'єр, щоб ніхто не міг самовільно підійти до мікрофона. Скажімо, у Верховній Раді ніхто не заходить туди, де сидять депутати. Там є балкон для цього. Окрім цього, щоб у сесійній залі вистачало місць, може, формувати так порядок денний, щоб чиновники не сиділи весь день у сесійній залі, адже теж мають свою роботу, а щоб приходили чи на певну годину, чи наприкінці сесії.
Олександр Лащук, депутат міськради:
— Зараз є багато бажаючих потрапити на сесію. Тому, може, нам виставляти біля приміщення, де відбувається сесія, екран великий, щоб транслювати на ньому засідання і поставити біля нього дружинника. Взагалі, вважаю, що проблеми зникнуть, коли сесії транслюватимуть в Інтернеті в режимі онлайн. Оскільки місць у сесійній залі не вистачає для всіх, можливо, чиновників потрібно розташувати у дорадчій кімнаті чи посадити у два ряди на стільці зразу за міським головою. А громадянам на виступи відвести час перед обідньою перервою, скажімо, з 12.30 до 13.00 і виступ обмежити 3-5 хвилинами.
Людмила Стригунова, начальник оргвідділу міськради:
— Бар'єр — не перешкода. Його переступити можуть чи перестрибнути.
Олександр Курсик, депутат міськради:
— У регламенті міськради записано: якщо порушник дисципліни не реагує на друге і третє зауваження міського голови, то голова звертається до міліції і просить вивести порушника із сесійної зали. Думаю, якщо одного виведуть і про це поінформують засоби масової інформації, тоді буде результат.
Щодо розміщення у сесійній залі, то потрібно забезпечити місця для журналістів, скажімо, відгородити для них кілька рядів стільців. Якщо журналістів мало і вільні місця лишаються, то тоді вже на ці ряди можна дозволити сідати іншим присутнім на сесії. А то журналісти з ноутбуками мусять працювати, схилившись на підвіконня, в той час як помічники депутатів займають стільці.
Олександр Чубай, голова комісії з питань регламенту та депутатської етики:
— Комісія вирішила, що починати розглядати питання порядку денного на сесії депутати будуть відразу після його затвердження, а слухати заяви політиків і звернення громадян — після обідньої перерви, тобто о 14.30, коли вільних місць у сесійній залі більше. На виступи дамо не більше 3 хвилин. Відведемо у сесійній залі спеціально місця для журналістів і доповідачів. І після кожної сесії будемо на засіданні комісії розглядати порушення дисципліни, які в її ході виникли. Ці рекомендації направимо міському голові.