Чи потрібно насправді їсти суп щодня і що буде, якщо від нього відмовитися взагалі?
Вчені довели, що необхідності у щоденному вживанні рідких страв немає. Елементарним прикладом є показники гастроентерологічних захворювань у країнах, де супи взагалі їсти не прийнято. Там ці показники нічим не відрізняються від наших. А твердження щодо неодмінно отриманого гастриту, якщо не їсти суп — вигадки. Суп — не ліки, це проста їжа, яка може мати велику користь для здоров’я. Тож хочете — їжте суп, не любите — біди нема. Це більше питання смаку, ніж здоров’я.
Разом із супом наш організм отримує безліч корисних вітамінів, особливо якщо це овочевий суп. Це ідеальний варіант збереження поживних речовин. В супі корисні вітаміни чи мінерали залишаються у страві. Жири, що є в супі, сприяють кращому засвоєнню рослинних пігментів каротиноїдів — провітамін А, необхідний для здоров‘я зору, шкіри та імунітету. Борщ корисний ще тим, що має кисле середовище, в якому вітаміни зберігаються якнайкраще. Крім того, суп чи борщ — це рідина, а добре зволожена їжа краще перетравлюється.
Але супи можуть бути й шкідливими для дорослих та дітей. Зокрема, наваристі супи, з додаванням великої кількості м’яса; сирні супи, які мають великий відсоток жирності та солоності; супи швидкого приготування, у складі яких занадто багато хімічних добавок, а це зазвичай усі супи такого типу.
Якщо ж ви полюбляєте їсти супи, то прислухайтеся до порад гастроентеролога. Суп повинен бути не дуже гарячим і не дуже холодним, не дуже гострим. Варіть суп не на жирному бульйоні — краще для цього брати курку, а не свиняче м’ясо або кістки. Під час варіння супів уникайте приправ, що містять хімічні харчові добавки, швидкорозчинних супів з пакетиків і бульйонних кубиків — такі продукти чинять токсичну дію на організм. Не рекомендується також під час варіння супу робити «засмажку» на соняшниковій олії, тому що при цьому утворюються трансжири, шкідливі для організму.