Новорічна ніч: друзі та вороги
Ми у соцмережах:
Ну який же Новий рік без жирно-солодко-алкогольного застілля? Щоб не перевантажувати свій шлунок зайвою їжею, дієтологи радять дотримуватися деяких простих правил за святковим столом.
Поради дієтологів
Ну який же Новий рік без жирно-солодко-алкогольного застілля? Щоб не перевантажувати свій шлунок зайвою їжею, дієтологи радять дотримуватися деяких простих правил за святковим столом.
Їсти потрібно невеликими, дрібними порціями. Для салату оптимальний обсяг порції — 1 столова ложка, для гарніру — приблизно жменя. Обмеження не стосуються тільки овочів, тут можна «розгулятися».
Їсти вночі — стрес для організму, який у цей час зазвичай спить. Процеси травлення сповільнюються, і їжа перетравлюється важко. Тому краще сісти за святковий стіл заздалегідь, годині о восьмій вечора, провести старий рік, підкріпитися. А безпосередньо на новорічну ніч можна залишити легкі закуски.
Починати застілля краще з гарячих страв. Це суперечить правилам сервірування, коли спочатку подають салати і закуски, а потім вже основні страви. Але кому потрібен етикет, якщо в результаті може постраждати шлунок? Після гарячої їжі ситність настає швидше, ніж після салатів, тому переїдання малоймовірне.
Печінка в новорічну ніч і без того страждає, а жирна їжа її просто доб'є. Тому навіть найсмачнішу, але надто жирну страву можна лише скуштувати, але не більше того.
Сокам — ні, воді — так. У будь-якому соку багато цукру і калорій, крім того, після нього хочеться їсти. Тому пити краще просту негазовану воду. За новорічним столом рекомендується випити не більше склянки соку. А безпосередньо перед сном варто випити склянку води без газу, це нормалізує водний баланс і перешкодить похміллю.
Овочі — найкращі друзі в святкову ніч. Після півночі важку їжу вживати не варто, але закушувати все-таки треба. Тому на допомогу прийдуть овочі, фрукти і легкі салати.
ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686