Новорічну ялинку купувати з біркою, а утилізувати, здавши на стружку або корм оленям – поради від Супрун

709 0

Ми у соцмережах:

Новорічну ялинку купувати з біркою, а утилізувати, здавши на стружку або корм оленям – поради від Супрун

Лікар та колишня в.о. Міністра охорони здоров’я Уляна Супрун наголосила на важливості придбання «легальної» зеленої красуні. Такі мають спеціальні бірки лісогосподарств, які можна перевірити за додатком на мобільному телефоні. Вона дала кілька цінних порад щодо того, як обирати новорічне дерево, щоб воно радувало господарів помешкання всі зимові свята, а потім як його утилізувати.

То як обрати легальну ялинку?

 • Всі легальні новорічні ялинки під час продажу маркуються етикетками або спеціальними бирками-стяжками. На них вказано індивідуальний номер і штрих-код дерева, який заноситься в Систему електронного обліку деревини. Такі етикетки та бирки розриваються в разі спроби їх переклеїти, тому використати їх повторно неможливо.

 • Водночас, важливо, щоби ці засоби маркування ялинок були начеплені на дерева під час їхньої заготівлі, а не лежали в кишенях продавців. Лише в такому випадку маркування має сенс.

 • Перевірити походження ялинки можна з допомогою коду з етикетки чи бирки. Це можна зробити на сайті OPEN.UKRFOREST.COM або завантажити додаток на телефон yalynka.info (завантажити додаток можна тут http://bit.ly/36wj5kb). Якщо інформація за номером відсутня — ялинка могла бути зрублена незаконно.

 • Після використання не викидайте ялинку на смітник. Адже після свят вулиці та місця продажу перетворюються на “ялинкові кладовища”.

 • У столиці використані дерева приймають у спеціальних пунктах переробки. Наприклад, минулого року для цього було відкрито 15 пунктів. У них дерева переробляють на стружку у спеціальному подрібнювачі. Таку стружку можна використовувати для спалювання у твердопаливних котлах, як утеплювачі або добриво для міських насаджень.

 • Також минулого року непродані чи вже використані ялинки волонтери відвозили звірятам у зоопарк “Межигір’я”. В зоопарку хвойні дерева згодовували тваринам — оленям, антилопам та козам. 

 • Багато людей обирають штучні ялинки, як менш шкідливу для довкілля альтернативу живим ялинкам. І це може бути хороший вибір у випадку, якщо це якісна ялинка і нею можна користуватися доволі довго, а після використання здати на переробку.

 • Справжня ялинка має значно нижчий вуглецевий слід, ніж штучне дерево, особливо якщо вона утилізується правильно. До прикладу, природна двометрова ялинка, яка не має коренів і після свят викидається на сміттєзвалище, створює вуглецевий слід приблизно 16 кг CO2.  Таке саме дерево, яке має коріння і належним чином утилізується після його використання — шляхом спалювання чи посадження назад в землю — має вуглецевий слід приблизно 3,5 кг CO2, що у чотири з половиною рази менше.

 • Натомість, двометрова ялинка, виготовлена ??з пластику, має вуглецевий слід, розмір якого становить приблизно 40 кг СО2, тобто більш ніж у 10 разів більше, ніж справжнє дерево, що правильно утилізоване.

 • Тому, якщо у вас є штучне дерево, вам потрібно буде використовувати його щонайменше 10 років, щоби його вплив на навколишнє середовище був приблизно таким же як справжньої ялинки, яку опісля використання правильно утилізували.

 • Ще один варіант, про який можна подумати — жива ялинка у горщику. Таку ялинку після свят можна висадити на вулиці, дехто намагається вирощувати ялинку навіть вдома. Але не всі знають, як правильно обрати таку ялинку, та як нею опікуватися у період свят, щоби зберегти до висадки.


Як обрати таку ялинку:

 • Уважно обирайте сорт дерева. Найлегше доглядати за ялинкою звичайною, ялицею та ялиною канадською Конікою.

 • Щоби дерево змогло прижитися після висадки його в ґрунт, у нього повинна бути нормальна коренева система. А це можливо тільки при вирощуванні його спочатку в замкнутій посудині, адже у таких рослин компактно формується коріння. Тому обираючи рослину, зверніть увагу на коріння: якщо воно товсте та обрізане, скоріш за все ялинка росла в ґрунті, а для висадки в горщик її коріння обрізали. Скоріш за все така ялинка не приживеться.

 • Створюйте правильні умови для дерева. Не залишайте його біля опалювальних пристроїв, поливайте та оприскуйте водою, мінімум двічі разів на тиждень, або ж поставте біля ялинки зволожувач повітря чи резервуар з водою. Після свят дерево можна винести на балкон (потрібно слідкувати також, щоби коріння не промерзло), а навесні вже висадити у ґрунт.  


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також