Зима для багатьох українців виявилася не стільки страшною морозами, як тарифами на житлово-комунальні послуги. У минулому році останні зросли більш ніж удвічі, що змусило більшість українських сімей шукати можливостей заощадження та зменшення сум за спожиті комунальні послуги. Розуміючи це, у 2015 році Кабінет Міністрів України ініціював низку змін до умов надання субсидій. Зокрема, було спрощено механізм звернення за призначенням субсидій. Відтепер для призначення цього виду допомоги достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати. Нові умови призначення субсидій зробили їхнє отримання доступним саме для тих, хто їх потребує.
Ще у серпні 2014 року уряд запровадив новий порядок визначення розміру обов'язкової частки плати за житлово-комунальні послуги в разі призначення субсидії залежно від сукупного доходу домогосподарства на одну особу. Окрім цього, було затверджено соціальні норми для оплати користування житлом, опаленням та житлово-комунальними послугами, щодо яких держава надає пільги та призначає субсидії. У 2015 році Кабінет Міністрів України ініціював низку змін до умов надання субсидій. Зокрема, було спрощено механізм звернення за призначенням субсидій. Відтепер для призначення допомоги достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи і витрати. Також було розширено коло претендентів на житлові субсидії за рахунок тих осіб, які не зареєстровані, але фактично проживають у помешканні та уклали договір на оренду житла. Рішення у таких випадках приймають комісії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування на підставі акта обстеження матеріально-побутових умов. Крім того, для призначення субсидії сукупний дохід став обчислюватися, виходячи з отриманих доходів без урахування податку з доходів фізичних осіб. Серед найбільш важливих нововведень також варто відзначити такі:
- Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначають на основі середньомісячного сукупного доходу домогосподарств за попередній календарний рік;
- Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово–комунальних послуг призначають терміном на 12 місяців з місяця звернення за їхнім призначенням;
- Після закінчення терміну отримання субсидії органи соціального захисту здійснюють розрахунок субсидії на наступний період (12 місяців) без додаткових звернень громадян.