Покажи язика!

2637 0

Ми у соцмережах:

Покажи язика!

Ви чистите зуби двічі на день, але через якийсь час з`являється неприємний запах з рота. Не та зубна паста? Із цього приводу у медиків є своя думка: наліт, що є розсадником мікробів, мало видалити із зубів.

Ви чистите зуби двічі на день, але через якийсь час з`являється неприємний запах з рота. Не та зубна паста? Із цього приводу у медиків є своя думка: наліт, що є розсадником мікробів, мало видалити із зубів. Він не повинен залишатися на язику. Так вже влаштований цей орган, що на його спинці є велика кількість сосочків, складок і борозенок, на яких і утворюється наліт. Складається він головним чином з відмерлих поверхневих клітин слизової оболонки рота, різних мікроорганізмів (бактерій і грибків) і залишків їжі. Серед іншої живності присутні так звані VSC-бактерії. Вони виділяють токсини і можуть не тільки псувати дихання, але і викликати ураження зубів, ясен і слизової рота і горла. Коли ми жуємо тверду і волокнисту їжу, язик частково очищається, але при цьому наліт видаляється не повністю.

Боротьба за чистоту Наліт покриває смакові рецептори на язик і часто заважає відчути справжній смак їжі. В наші дні для очищення язика можна застосовувати спеціальні щітки з м`якою ребристою насадкою, які продаються в аптеках і супермаркетах. Для ефективнішого чищення можна застосовувати зубну пасту. Двоокис хлору або цинк, які входять до її складу, нейтралізують летючі сірчисті сполуки, що викликають неприємний запах. Деякі лікарі пропонують робити зранку й спеціальну гімнастику. Спину випрямити, голову тримаємо прямо. Вигніть язик назад, упріться ним в піднебіння. Напружуючи язик, тисніть ним на піднебіння 5-10 секунд. Розслабте язик. Нахиліть голову і упріться підборіддям в ямку між ключицями. Витягніть вперед язик якомога сильніше. Утримуйте його у витягнутому стані 5-10 секунд. Виконувати першу і другу вправи слід поперемінно 5-6 разів. Вони зміцнюють м`язи язика і шиї і підсилюють циркуляцію крові, що взагалі корисно, а в даному випадку ще і допомагає позбавитися нальоту.

Про що говорить язик? Будь-які відхилення у формі, кількості і глибині борозен, товщині і місці розташування нальоту офіційна медицина іменує хворобами язика. Медики відверто зізнаються: причини цього явища мало вивчені. І лише зрідка пов`язують ці порушення з неполадками в роботі тих або інших органів і систем організму. Здоровий язик — рожевий, без жодного нальоту, але при цьому не гладкий, а трохи шорсткий. Якщо язик блідий, то це свідчить про низький рівень гемоглобіну в крові. Якщо колір жовтуватий, значить, є надлишок жовчі в жовчному міхурі або порушення в печінці. Синюватий відтінок? Час перевірити серце. Наліт, що покриває всю поверхню, вказує на проблеми в шлунково-кишковому тракті. Якщо наліт є біля кореня язика з боків — у вас ниркові порушення, в центрі — інтоксикація товстої кишки. Посередині утворилася підкова? Товста кишка працює погано. А якщо в цьому місці круг або овал — є проблеми зі шлунком. Кінчик язика теж може багато розповісти. Коло по центру — ознака проблем з серцем, два овали по краях указують на слабкість легенів, а якщо їхній колір стає коричневим — час лікувати пневмонію. Язик ніби спінився? Лікуйте хронічний бронхіт. ”Волохатий» язик зустрічається рідко. Сосочки на поверхні язика відмирають, зростаються між собою, товщають, подовжуються і стають схожими на коричневі волоски. Встановлено, що це відбувається після перенесених інфекцій, якщо в хід йшли антибіотики, а також при порушеннях в роботі ШКТ і печінки. Не рекомендується видаляти сосочки, оскільки це може спровокувати злоякісні утворення. Зайва гладкість язика (так звані залисини) — наслідок атрофії сосочків. Таке трапляється, наприклад, при нестачі в організмі вітаміну В12 і фолієвої кислоти, при атрофічному гастриті. «Залисини», розташовані плямами, часто називають «географічним язиком». Зустрічається це явище часто, в основному це буває при захворюваннях травної системи. Відбитки зубів на язикові видають проблеми з кишечником. Це ознака хронічного ентероколіту і порушення травлення. Потовщена, рівна серединна складка вказує на напругу хребетного стовпа. Її викривлення свідчить про неблагополуччя в різних відділах хребта: корінь язика відповідає за поперековий відділ, центр — за грудний, а кінчик — за шийний. Якщо складок багато і вони переплітаються між собою, значить, є хронічні порушення в товстому кишечнику.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також