Що робити, якщо гіпертонія раптово прийшла на зміну гіпотонії

1255 0

Ми у соцмережах:

Що робити, якщо гіпертонія раптово прийшла на зміну гіпотонії

Процес переходу від гіпотоніка до гіпертоніка так само індивідуальний, як і будь-який інший, пов'язаний з людським організмом. Але очевидно, що більшість гіпотоніків згодом стають гіпертоніками, і відбувається це тому, що і гіпо— та гіпертонія — дві сторони однієї проблеми, в основі якої лежить порушення регуляції судинного тонусу. Простіше кажучи, один процес — виворіт іншого, просто з віком сторона змінюється.

Тиск Це відбувається тому, що при старінні знижується еластичність судин, і організму все важче підтримувати нормальне кровопостачання життєво важливих органів при низькому артеріальному тиску. В результаті кровообіг порушується: кров, а значить, і кисень не надходять до органів. Тому розумний організм підвищує тиск крові в судинах, щоб врятувати їм життя. До речі, нині доведено, що прийнятний для літніх гіпертоніків тиск — 140/90. Саме при таких цифрах люди ведуть активний спосіб життя. Однак компенсація швидко перетворюється в патологію: розвивається гіпертонія — одна з основних причин інфарктів і інсультів у людей старшого віку. Заздалегідь визначити вік, в якому гіпотонік перетвориться в гіпертоніка, неможливо. Але відомо, що чим людина старша, тим ймовірність вища. Чималу роль у "швидкості переходу" відіграє спосіб життя, характер харчування, шкідливі звички, супутні захворювання: при несприятливих умовах шанс стикнутися з гіпертонією ще до старості вищий.

Швидко знижувати чи тримати до кінця?

Боятися перетворення з гіпотоніка в гіпертоніка не слід, але і терпіти коливання тиску або справлятися з ними самому не потрібно. Пам'ятайте: якщо у гіпотоніка помітно будь-яке підвищення тиску на тлі поганого самопочуття — це гіпертонічний криз. Якщо кризи повторюються часто, може статися інфаркт або інсульт. Тому якщо ви помітили зміни в тиску, краще відразу звернутися до лікаря і підібрати правильне лікування. І не факт, що в хід відразу підуть таблетки — важливу роль у контролі артеріального тиску відіграє спосіб життя, характер харчування, відмова від шкідливих звичок (насамперед від куріння), повноцінний відпочинок і сон, достатній рівень фізичної активності. А ось якщо цього виявиться недостатньо, лікар призначить препарати, які нормалізують рівень тиску і усувають ризик небезпечних ускладнень. Гіпотонікам контролювати рівень тиску потрібно регулярно (в ідеалі хоча б раз на тиждень, а при дестабілізації стану — обов'язково щодня). Якщо звичайний для вас рівень 90/60, то 120/80 — вже гіпертонічний криз, що вимагає звернення до фахівця. Тільки обов'язково попередьте лікаря про зазвичай знижений рівень тиску, інакше він може неправильно оцінити ситуацію. Важливо також звертати увагу на своє самопочуття: головний біль, шум у вухах і голові, запаморочення, хиткість можуть бути першими ознаками порушення регуляції тиску.

Не бійтеся тахікардії, але і не забувайте про неї

Будучи гіпотоніком, людина рідко звертається до лікаря. Зазвичай вона живе, не помічаючи проблем з боку серцево-судинної системи, і скаржиться хіба що на постійне бажання спати. Однак варто розуміти, що насправді не все так просто, і при низькому тиску внутрішні органи людини, особливо мозок, страждають від гіпоксії (нестачі кисню) змолоду. Гіпотонікам жодних ліків не призначають, і єдиною лікарською рекомендацією в цьому випадку буде обстеження на причини гіпотензії, адже іноді низькі цифри на тонометрі свідчать про проблеми з ендокринною системою і мозковим кровообігом. Щоб їх виявити або виключити, треба звернутися до кардіолога і пройти обстеження. Якщо за цими параметрами все в порядку, то слід прийняти свій низький тиск як факт. Але, тим не менше, піклуватися про свій організм. Так, якщо ми розуміємо, що через низький тиск кров не доходить до життєво важливих органів, то можемо "розганяти" її іншими методами: наприклад, адекватним фізичним навантаженням, прогулянками, плаванням. Також можна приймати адаптогени: ту ж ехінацею або зелений чай, але робити це осмислено, контролюючи стан і не забуваючи раз на рік звернутися до кардіолога. Одна з головних рекомендацій — кинути курити, адже куріння — доведений фактор ризику розвитку багатьох захворювань, у тому числі серцево-судинних. На каву суворої заборони немає: одна-дві чашечки бадьорості гіпотонікам підуть тільки на користь. Окремим рядком серед переліку "побічних ефектів" переходу від гіпотоніка до гіпертоніка вважається тахікардія — прискорене биття серця. Вона супроводжує як знижений, так і підвищений тиск. Так серце намагається відрегулювати обсяг крові, що надходить до органів. Люди, які стикнулися з таким явищем вперше, іноді дуже лякаються, але робити цього не слід. Але оскільки при прискореному серцебитті значно збільшується навантаження на серце, пускати все на самоплив не можна. Якщо напади тахікардії стали частими — йдіть до кардіолога, адже це може бути симптомом низки прихованих захворювань (найчастіше гіперфункції щитовидної залози). Пам'ятайте: якщо організм щось робить, то має на це причину, нерідко патологічну. І якщо хворобу вчасно не виявити, вона може вплинути на ваше життя дуже негативно.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також