Щоб серце було здоровим, радійте життю

2861 0

Ми у соцмережах:

Щоб серце було здоровим, радійте життю

Доки серце здорове і працює нормально, ми зазвичай почуваємося комфортно. З появою патологій у серцево-судинній системі можуть порушуватись функції головного мозку, органів зору, слуху, внутрішніх органів тощо. Що ж потрібно робити, аби зберегти своє серце здоровим — радить лікар-кардіолог Олександр Пащенко.

Біль у серці

Відмовтеся від шкідливих звичок Тютюнопаління призводить до звуження просвіту судин, унаслідок чого погіршується робота серця. Окрім того, під дією нікотину серце виконує до 15 тисяч зайвих скорочень за добу. Той, хто кидає курити, знижує ризик виникнення хвороб серця на 50%. Встановлено, що такі захворювання серця, як стенокардія та інфаркт міокарда, у тих, хто не курить, зустрічаються в 13 разів рідше, ніж у курців. Алкогольні напої вживайте не часто і невеликими дозами. Зловживання алкоголем різко підвищує ризик захворювання не тільки серця, а й печінки, головного мозку та інших органів. Переїдання й неправильне харчування часто спричиняють ожиріння всього тіла і серця, знижуючи його функціональні можливості. Чим більша маса тіла, тим більшим буває артеріальний тиск (АТ), який, у свою чергу, спричиняє захворювання серця, а в старшому віці — атеросклероз судин серця та інших органів. .

Обмежте вживання солі Обмежуйте вживання виробів з білого борошна, а також солі. Частіше вживайте морську рибу, яка багата поліненасиченими жирними кислотами. Особливо корисні для серця продукти, багаті вітаміном С, який зменшує відкладання кальцію в судинах (апельсиновий, лимонний, морквяний соки, відвар плодів шипшини); два яблука на день запобігають розвитку атеросклерозу і знижують ризик виникнення інфаркту міокарда; зубчик часнику, вжитий щодня, знижує ризик тромбозу судин і рівень холестерину в крові та сповільнює процеси старіння; помідори мають антиоксидант глікоген, який захищає серце від старіння.

Рухайтеся, щоб зміцнити серце Рухи тренують і зміцнюють серце, знижують тиск. Навіть ходьба по 45 хв. 4-5 разів на тиждень знижує АТ на 7-10 мм рт.ст. Але майте на увазі, що значне фізичне навантаження без попереднього поступового тренування може бути небезпечним для серця. У разі підвищення АТ увесь час контролюйте його і щодня приймайте гіпотензивні (для зниження АТ) препарати. Високі показники АТ збільшують ризик виникнення інфаркту міокарда в 3-4 рази, а інсульту — в 7 разів.

Частіше посміхайтеся Відчуття щастя — це ліки для серця: розріджується кров, у ній знижується рівень гормону стресу. Уникайте і не провокуйте психоемоційних стресів, виявів злості, сварок. Вони можуть завдати шкоди вашому серцю. Завжди висипайтеся — сон відновлює сили всього організму, зокрема й серця.

Якщо серце стиснуло У старшому віці з розвитком атеросклерозу судин серця у разі фізичного навантаження можуть з`являтися неприємні відчуття через нестачу кисню. Наприклад, ви йдете прискореною ходою і відчули незначний стискаючий біль у ділянці серця. Зупиніться і постійте без руху кілька хвилин. Після зникнення болю йдіть повільніше. Обстежтеся в лікаря. Якщо такий біль повторюватиметься, це вказує на прояви стенокардії. Потрібно приймати препарати, які розширюють судини серця (нітросорбід, нітрогранулонг, ериніт тощо). Перед фізичним навантаженням доцільно прийняти один із тих препаратів, який ви вже використовували. При собі завжди слід мати валідол, нітрогліцерин. Валідол діє на серце заспокійливо, нітрогліцерин (1 таблетка під язик) швидко розширює судини й усуває біль у серці. У разі сильного стискаючого болю за грудиною (частіше в сильного години) чи раптового відчуття нестачі повітря й запаморочення, появи поту на обличчі викликайте кардіологічну швидку допомогу, яка надасть першу допомогу і зробить електрокардіограму (ЕКГ). До приїзду швидкої допомоги покладіть під язик таблетку нітрогліцерину, посидьте спокійно або полежте. У разі негативних показників ЕКГ вас відвезуть на лікування в кардіологічне відділення лікарні. Чим швидше вас госпіталізують, тим швидше внаслідок проведеного лікування нормалізується робота серця.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також