Виселити п’яницю з будинку складно, але можна

2268 0

Практично повальне пияцтво стало бичем нашого часу. Особливо це стосується сильної половини людства. Будучи не в змозі справитися з життєвими проблемами, забезпечити сім’ї прийнятний рівень життя, наші чоловіки, як правило, обирають найлегший шлях — напитися і забутися, перетворюючи тим самим життя навколишніх на пекло...

Практично повальне пияцтво стало бичем нашого часу. Особливо це стосується сильної половини людства. Будучи не в змозі справитися з життєвими проблемами, забезпечити сім’ї прийнятний рівень життя, наші чоловіки, як правило, обирають найлегший шлях — напитися і забутися, перетворюючи тим самим життя навколишніх на пекло... «Житлове» питання хвилює киянку Наталю: «Скажіть, як можна виселити людину з квартири без її згоди? Мій вітчим сильно п’є, і жити з ним в одному домі вже нестерпно... Він прописаний у квартирі нарівні зі мною, моєю сестрою і нашою мамою. На жаль, коли ми приватизували квартиру, то вписали і його у свідоцтво про приватизацію. Що тепер робити — не знаємо...» Відповідно до ст.8 Закону України «Про приватизацію державного житлового фонду» квартири, що займаються громадянами, передаються в загальну спільну або загальну часткову власність за письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї. Тобто всі члени сім’ї, які мешкають у квартирі, виступають її співвласниками, тому до них не може бути застосована норма ст. 116 Житлового кодексу України, яка передбачає примусове виселення або примусовий обмін квартири у випадку, коли хтось із проживаючих у ній осіб своєю поведінкою створює умови, неможливі для проживання інших членів сім’ї. Відповідно до Цивільного кодексу України, володіння, користування і розпорядження приватизованою квартирою здійснюється з взаємної згоди всіх співвласників. Таким чином, у випадку неможливості спільного проживання співвласників приватизованої квартири кожен з них має право вимагати або виділення своєї частки в праві власності на квартиру (у випадку загальної часткової власності), або поділу квартири (у випадку загальної спільної власності). Якщо взаємна згода з питання розпорядження квартирою не досягнута, кожен із співвласників вправі звернутися в суд за захистом свого права власності. Пенсіонера з Чоколовки Івана Петровича хвилює таке питання: «Я інвалід війни. Поясніть, у яких випадках мені призначена компенсація за невикористану путівку в санаторій?» Як пояснили в міському управлінні праці і соціального захисту, для одержання компенсації за путівку потрібно наступне: ви повинні стати на чергу, попередньо заручившись направленням від лікаря. Якщо протягом двох років ваш запит не зможуть задовольнити, то ви будете мати право на одержання компенсації в розмірі, встановленому Кабміном. І зовсім не обов’язково, що розмір компенсації буде відповідати вартості путівки, як правило, ця сума значно менша. Васильченко Олена розповіла, що її мама — ветеран війни. Їй призначене безплатне вугілля, тому що вона живе в приватному будинку. Але вони цією пільгою не користуються, тому що в них парове опалення. «Чи можемо ми використовувати мамину пільгу, щоб не сплачувати за опалення? І які для цього потрібні документи?» — запитує читачка. Пільга з оплати твердого палива дається тільки в тому випадку, якщо пільговик цього потребує. Якщо ж ви не опалюєте будинок вугіллям, значить, вашій мамі подібна пільга не призначена і компенсація за неї не передбачена.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Коментарі (всі коментарі проходять модерацію)

Залиште вiдповiдь

Читайте також